Jak se účinně zbavit akné na zádech a konečně se přestat stydět svléknout tričko

Jako kdyby už akné na obličeji nebylo to nejhorší, ještě se nám musí objevit po celých zádech. Každopádně, i když to vypadá, že se nám naše tělo vysmívá, nesmíme přestat bojovat. Naštěstí víme, jaké způsoby nás těchto otravných pupínků zbaví a my se o ně chceme s vámi podělit.

Jakmile se zpotíte, vysprchujte se hned, jak je to možné

Akné na zádech je obecně způsobeno nadměrnou produkcí oleje mazových žláz a současně hromaděním odumřelých kožních buněk ve folikulech. Vlhkost a teplo jsou hlavními útočišti pro výskyt bakterií způsobujících akné.

Každý týden převlékejte postel

Pokud si povlečení neměníte dostatečně často, začne se na něm držet spousta oleje, špíny, potu a dalších nečistot představující příčiny akné. Nejlépe povlečení měňte dvakrát do týdne, nanejvýš jednou do týdne.

Zkuste světelnou terapii

Některá LED zařízení, schválená pro domácí používání, mohou být používány pro léčbu známou jako „fototerapie“, která využívá světlo určitých vlnových délek ke zničení bakterií bez poškození pokožky.

Chraňte pokožku před sluncem

Sluneční paprsky působí na akné tak, že tmavne a déle vydrží. Zároveň zvyšují riziko zánětu, čímž zveličují zarudnutí pupínků. Vždy proto používejte opalovací krém, ale ujistěte se, že neobsahuje žádné oleje a je lehký, aby nezanesl póry.

Použijte benzoylperoxid

Podobně jako světelná terapie, ničí bakterie způsobující akné. Proniká hluboko do pokožky, což je dobře, protože kůže na zádech je silnější než pleť na tváři.

Jak se vám dnešní článek líbil? Pokud ano, neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: womenworking.com