Jak se v klidu zabalit na cesty, aby vaše zavazadlo dokázalo pojmout vše, co si usmyslíte

Balení na cesty si užívá snad jen málokdo. I přesto, že jedete na pár dní, nejraději byste do svého kufru narvali celý svůj šatník i koupelnu, jen abyste nemuseli přemýšlet nad tím, co s sebou potřebujete. Nakonec ale stejně zjistíte, že toho máte mnohem víc, než prostor vašeho zavazadla dovoluje, což může být velmi frustrující. Netrapte se! Balení zase nemusí být až taková záhada, pokud budete následovat některé z těchto tipů a triků.

Do bot se toho vejde

Boty zaberou hodně místa v kufru, přesto jsou ale nezbytností, bez které se jen sotva obejdeme. Využijte jejich prostor a vložte do nich například ponožky, punčocháče, spodní prádlo a tak podobně.

Složte všechno své oblečení do jednoho elegantního balíčku

Pokud vaše oblečení neustále vystřeluje víko od kufru, je to jen proto, že je špatně zabalené, ne proto, že je ho příliš. Nejúčinnějším způsobem je složit jej do jedné celistvé kostky.

Trička a spodní prádlo lze srolovat a vložit do ponožek

Jedno tričko nebo košile srolované se spodním prádlem do sebe mohou vyplnit prostor uvnitř ponožek.

Do složené košile vložte opasek

Balení košil může být za trest. Vždy se pomačkají, ať už je zabalíte jakkoli, což znamená, že po vybalení je musíte okamžitě žehlit. Ale pokud je složíte klasicky do úhledného čtverce a vložíte do jejich límečku stočený opasek, zůstanou hladké.

Vložte tenký plastový sáček mezi hrdlo láhve a uzávěr

Některá kosmetika, uchovávaná v lahvičkách, má tendenci na cestách potřísnit většinu vašeho oblečení, s nímž společně cestuje v jednom zavazadle. Takovému neštěstí můžete zabránit tím, že mezi hrdlo láhve a víčko umístíte tenkou plastovou fólii nebo klasický sáček a opět zašroubujete uzávěrem.

Jak se vám dnešní tipy na snadné balení líbily? Pokud ano a víte o někom, kdo nesnáší balení, stejně jako vy, neváhejte s ním sdílet tento článek.

Zdroj: homehacks.co