Jak využít ricinový olej pro zdraví a růst vlasů, řas i obočí

My ženy trávíme spoustu času před zrcadlem. Úprava vlasů, obočí, řas, to všechno tvoří náš celkový vzhled. Proto se snažíme mít objemnou lesklou hřívu, dlouhé výrazné řasy a dokonale vytvarované husté obočí. Pokud patříte do této skupiny žen, doporučujeme jeden přípravek, který je pro zdraví a růst vlasů, řas a obočí nejpřínosnější – ricinový olej.

Kouzlo ricinového oleje

Ricinový olej má vysoký obsah omega-9 mastných kyselin, které podporují zdraví a růst vlasů. Zároveň přítomná kyselina ricinolejová má silné antiplísňové a antibakteriální vlastnosti, které bojují s bakteriemi a plísněmi a tím urychlují růst vlasů, obočí a řas. Z toho důvodu doporučujeme následující péči.

Ingredience:

  • 5 PL ricinového oleje
  • 5 PL kokosového nebo mandlového oleje

Postup:

Kvůli své hustotě je třeba ricinový olej rozpustit v kokosovém nebo mandlovém oleji. Dobře promíchanou směs naneste na pokožku hlavy, obočí nebo řasy, a to od kořínků až po konečky. Proceduru byste měli provádět nejlépe před spaním. Nechte působit až do rána a poté umyjte vodou. Účinků si všimnete velice brzy!

Jak o svůj vzhled pečujete vy? Máte už ricinový olej ve své sbírce kosmetiky? Dejte nám vědět své zkušenosti do komentářů a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: healthyfoodhouse.com