Zarostlý chloupek je chloupek, který se stočí a začne růst zpět do pokožky. Vytvoří se zarudlý pupínek, někdy naplněný hnisem, což může být nejen nepříjemné, svědivé, ale i neestetické. Nohy sice budete mít holé, ale plné červených flíčků. Chcete-li tento problém eliminovat, je potřeba zarostlé chloupky dobře ošetřit nebo zaujmout metody, které jim budou předcházet.
Přikládejte teplé obklady
Na oblast přikládejte teplé obklady. Navlhčenou žínkou nebo měkkým zubním kartáčkem můžete krouživými pohyby přetřít místa, kde se zarostlé chloupky vyskytují. Teplé obklady aplikujte v 10minutových intervalech, a to 3-4krát denně.
Opatrně vytáhněte chloupky pinzetou
Když se chloupky vynoří z pokožky, použijte sterilní pinzetu nebo jehlu k jemnému vytažení. Nerýpejte do kůže, mohlo by dojít k infekci.
Přestaňte odstraňovat chloupky v této oblasti
Přestaňte se voskovat, holit a netrhejte chloupky v místě, kde jsou zarostlé. Pokud budete pokračovat v holení, citlivou oblast to ještě více zhorší. Škrábání nebo trhání zarostlých chloupků jen zvýší nepohodlí. Může to dokonce vést k infekci kůže a můžete si vytvořit ošklivé jizvy.
Olej z čajovníku
Olej působí jako antiseptický čisticí prostředek. Smíchejte 1 polévkovou lžíci olivového oleje se 3 polévkovými lžícemi tea tree oleje, dobře vmasírujte do postiženého místa a před umytím nechte působit 10 až 15 minut. Postup opakujte 3x denně, dokud zarostlé chloupky nezmizí.
Exfoliace
Vytvořte směs pro peeling pokožky. Použijte šálek kávy, 1 šálek cukru, ½ šálku kokosového oleje, ½ lžíce skořice a 1 polévkovou lžíci vanilkového extraktu. Kokosový olej rozehřejte a nechte vychladnout, dokud nebude vlažný. Přidejte zbytek ingrediencí a dobře promíchejte. Vmasírujte do pokožky a nechte 10 minut působit. Tím se chloupky nadzvednou a snadněji se uvolní a opustí kůži.
Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: medindia.net