Vtipálkova sabotáž fotbalového utkání. Zvuky milostného aktu narušily ve studiu živé vysílání

V úterý 17. ledna 2023 večer bylo sportovní vysílání na BBC nečekaně přerušeno hlasitými zvuky, které nápadně připomínaly charakter milostného aktu. Moderátor pořadu, Gary Lineker, bývalý fotbalista a novinář, nevěděl, jak něco takového vysvětlit. Televize BBC se již divákům omluvila a zahájila vyšetřování, aby zjistila příčinu incidentu.

Moderátor nedokázal udržet smích

Zvuky se začaly ozývat těsně před zápasem FA Cupu Liverpoolu proti Wolverhamptonu Wanderers, když moderátor mluvil s Alanem Shearerem, bývalým anglickým fotbalovým reprezentantem. Navzdory moderátorově snaze ignorovat tyto podivné zvuky si v jednu chvíli nemohl pomoci a začal se smát. „Jako sabotáž to bylo docela legrační,“ napsal Gary.

Diváci okamžitě začali sdílet vysílání na sociálních sítích

Nečekané zvuky, které se objevily během sportovního vysílání na BBC, vyvolaly zájem diváků, kteří okamžitě začali sdílet záznamy živého vysílání na sociálních sítích. Moderátor programu Gary Lineker po přesunutí přenosu na stadion, kde se zápas konal, zveřejnil na Twitteru příspěvek, ve kterém informoval, že zvuky pocházejí z mobilního telefonu ukrytého v televizním studiu.

Kdo byl za incident zodpovědný?

Daniel Jarvis, kterého britský deník The Guardian označil za vtipálka, tvrdí, že to byl on, kdo měl v incidentu prsty. Na svém profilu na sociálních sítích zveřejnil nahrávku, na které je údajně vidět, jak se prochází po studiu. BBC poznamenala, že Daniel Jarvis byl odsouzen za vniknutí na hřiště stadionu v roce 2022.

Úvodní obrázek: Deirdre Kline/Public Domain, Zdroj: bbc.com