Jak se zachovat, pokud vaše dítě na internetu vyhledává nevhodný obsah

Děti mají v dnešní době přístup k internetu již od útlého věku. Rodiče se mohou snažit kontrolovat, co jejich děti na internetu vyhledávají, kde se pohybují ve virtuálním světě, ale někdy jim může leccos uniknout. Bohužel děti dnes vědí, jak zacházet s internetem, v některých případech mnohem lépe než rodiče. Co tedy dělat, pokud zjistíte, že vaše dítě zajímá nevhodný obsah?

Vyberte správný antivirus

Za prvé, existují způsoby, jak zabránit nezletilým v přístupu k nevhodnému obsahu. Můžete si vybrat antivirus, který kontroluje věk uživatelů internetu, přičemž v posledních letech Google Chrome nezobrazuje ve vyhledávání stránky s nevhodným obsahem.

Na každém vyhledávači je věkové omezení a také možnost obdržet e-mail pokaždé, když se dítě pohybuje na internetu. Pokud se však dítě naučilo tyto ochrany odemykat a nedávno jste zjistili, že navštěvuje stránky s nevhodným obsahem, existuje řešení.

Mluvte s dětmi o sexu

Podle amerického lékaře Johna Mayera je běžné, že děti ve věku kolem 11 let jsou zvědavé a probouzejí se v nich touhy vyhledat sexuální témata online. Takže vám to může být nepříjemné, ale věřte, že se nejedná o nic neobvyklého. Nejlepším řešením, jak tuto zvědavost uklidnit, je sexuální výchova dítěte od 8 let věku. Vyhněte se prezentaci sexu jako něčeho jiného, ​​než čím ve skutečnosti je, ani nepoužívejte zdrobněliny pro genitálie.

I když sex prezentujete trochu jiným způsobem, děti se pravdu dříve nebo později dozvědí od přátel, spolužáků nebo právě na internetu. Musíte tedy zajistit, aby měly informace o sexu od vás, kteří jim poskytnou reálný obraz toho, jak sex vypadá. Nebudou tak mít nerealistické standardy, které mohou získat z filmů s nevhodným obsahem.

Pokud zjistíte, že dítě navštěvuje tyto stránky až příliš často, možná každý den a je v něm jakási posedlost nebo je-li jeho pátrání zvláštní a vysoce nevhodné, promluvte si s odborným dětským psychologem.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: popsugar.co.uk