Jak se zbavit nepříjemného zápachu nohou

Téma špinavých a smradlavých nohou není nikomu příjemné, ale jedná se o věčné téma, kterým někteří z nás trpí a ne a ne se jim podařit jej vyřešit. Proto vám přinášíme pár tipů, které by vám konečně měly pomoci. Škála je široká, od výběru obuvi až po změnu stravy. Nikdy není na škodu mít více možností.

Změňte obuv

Pokud nosíte vaše oblíbené boty každý den, nikdy nebudou mít šanci pořádně vyschnout a pocení v botách je jistou cestou ke vzniku zápachu. Proto si čas od času boty vyměňte za jiné a původní nechte na dobře osvětleném a větraném místě.

Zkuste lázeň

Lázně používají především sportovci. Namočení nohou pomáhá zabíjet plíseň a zápach způsobený bakteriemi. Přidejte do nádoby s 2 litry teplé vody 1 šálek jablečného octa, ½ šálku mořské soli a 10 kapek oleje z čajovníku. Ponořte nohy asi na 30 minut. Lázeň opakujte 1 – 2x denně, dokud zápach nezmizí.

Pořádně si nohy vysušte

Po koupání, sprchování nebo lázni si nohy vždy důkladně vysušte. Zvýšenou pozornost věnujte oblastem pod prsty a mezi nimi. Vlhkost totiž může rychle vést k zápachu.

Používejte mast

Masti a esenciální oleje podporují nejen klidný spánek, ale také mají antibakteriální vlastnosti. Použijte zhruba jednu lžičku.

Použijte pudr

Pokud se vám nohy pravidelně potí, zvažte použití dětského pudru, jedlé sody nebo kukuřičného škrobu, absorbující přebytečnou vlhkost. Jediné, co stačí, je posypat si nohy tenkou vrstvou pudru, než si ráno obléknete ponožky.

Noste ponožky

Noste ponožky co nejčastěji, ale ujistěte se, že máte každý den čistý pár. Špinavé ponožky zápach pouze zhoršují. Pokud se vám obzvlášť potí nohy, můžete střídat čistý pár ponožek i v polovině dne. Navíc, zvolte vždy přírodní materiály jako je bavlna nebo vlna. Jsou vzdušnější. Syntetická vlákna naopak vlhkost zachycují a drží tak zápach.

Noste prodyšné boty

Boty byste měli volit z prodyšných materiálů, nejlépe kožených nebo plátěných. Snadněji odpařují pot, což pomáhá udržovat nohy suché a bez zápachu.

Používejte vložky do obuvi

Určité vložky do bot mohou pomoci zabránit zápachu nohou. Například se vyrábějí vložky z aktivního uhlí, které dobře absorbují nepříjemné pachy.

Zbavte se rafinovaných sacharidů

Bílý chléb, bílé těstoviny a bílá rýže mohou přispívat k zápachu vašich nohou. Rafinované sacharidy totiž vytvářejí příznivé prostředí pro vznik bakterií a plísní. Zaměřte se raději na vyváženou stravu (bílkoviny, zdravé tuky a složité sacharidy).

zdroj: www.onegoodthingbyjillee.com