Jak se zbavit pocitu svědění po holení a užívat si hladkou pokožku. Pomůže hydratace a čajové sáčky

Holení dodává naší pokožce dočasně hladký a jemný vzhled, ale pro mnoho lidí představuje tato “údržba” i nežádoucí, vedlejší účinky v podobě nepříjemného svědění. Navíc se mohou objevit červené pupínky, jimiž se projevují zarostlé chloupky. Co způsobuje svědění a jak si můžeme pomoci? Na to se budeme snažit odpovědět v dnešním příspěvku.

Co způsobuje svědění po holení?

Holení ve skutečnosti neznamená odstraňování chloupků, ale spíše jejich zastřihávání v místě, kde rostou. Tah žiletky, zejména tupé nebo několikrát použité, může vlasový folikul pokroutit nebo změnit směr jeho růstu, což má za následek zarostlé chloupky. Oblečení, které se tře o čistě oholenou pokožku, vás dráždí a může pak způsobit svědění. Jak se tedy tohoto nepříjemného a otravného stavu zbavit?

Zkuste hydrokortizonovou mast

Tyto masti snižují podráždění, zánět i svědění. Zpravidla jsou k dispozici na předpis, ale některé méně intenzivní je možné zakoupit i bez. Pozor ale, nepoužívejte je v intimní oblasti!

Aplikujte teplé obklady

Pomocí teplé, vlhké žínky uvolněte oblast, ve které pociťujete nepříjemné svědění. Přidáním malého množství mořské soli do roztoku, ve kterém budete žínku namáčet, zlepšíte proces hojení a snížíte pocity svědění.

Použijte zvlhčovač

Pro zklidnění pokožky po holení zkuste použít chladicí, hypoalergenní zvlhčovač s přírodním složením. Ideálními pomocníky jsou aloe vera a vilín virginský, které vám pomohou zbavit se svědění.

K potlačení zánětu použijte čajové sáčky

Čajové sáčky obsahují kyselinu tříslovou, což je velice účinné protizánětlivé činidlo. Nechte je vychladnout a poté přiložte na kůži. Na chvíli je můžete vložit i do lednice pro získání příjemného chladivého účinku.

Po holení pokožku nezakrývejte

Zakrytí pokožky ihned po holení způsobí dvě věci – přímý kontakt s látkou zapříčiní pocení a svědění a prací prostředky použité na oblečení mohou nepříjemné pocity ještě zhoršit. Po holení tedy zkuste nechat kůži odkrytou nebo alespoň noste volné, prodyšné oblečení z přírodních látek.

Důležitá poznámka na konec – neholte se znovu, dokud svědění a zarostlé chloupky nezmizí!

Co říkáte na dnešní článek? Znáte dobře tyto problémy? Neváhejte příspěvek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: healthline.com