Lázeň s epsomskou solí a bylinkami pomůže detoxikovat vaši pokožku a ulevit bolavým nohám

Od chvíle, kdy se probudíme, až do večera, kdy si jdeme lehnout do postele, jsou naše nohy v jednom zápřahu. Chodíme po nich celý den, těsníme je v ponožkách a botách a vyvíjíme na ně tlak, i když sedíme. Jediný čas, kdy mohou odpočívat, je v noci! Proto bychom jim občas měli věnovat zvláštní péči i během dne. Stačí si připravit jednoduchou lázeň a vaše nohy se uvolní a zbaví bolesti.

Proč je lázeň pro nohy dobrá?

Bez ohledu na to, jakou práci děláte, jakmile odejdete z domu a vrátíte se, jste tak jako tak unavení. A ve většině případů jsou to právě nohy, které trpí nejvíce. Proto by si po příchodu domů měly odpočinout v relaxační koupeli, aby byly připravené na další den.

Bylinná lázeň pro vaše chodidla

Co budete potřebovat:

  • Horkou vodu
  • Epsomskou sůl
  • Bylinky (petržel, rozmarýn, mátu a levanduli)

Jak na to:

Základem je vždy horká voda, ne teplá, ne vlažná, ale horká. Vhoďte do vody tak 1 – 2 polévkové lžíce epsomské soli (jak uznáte za vhodné dle velikosti lavoru) a bylinky. Stačí, kdy je do vody jen pohodíte. Ponořte obě nohy a vychutnávejte si vůni, která uvolní vaše tělo a zároveň detoxikuje pokožku.

Epsomská sůl

Epsomská sůl pomáhá redukovat zánět a zlepšuje krevní oběh, takže jakmile trpíte bolestmi nohou, namočte si je do roztoku vody a epsomské soli. Rázem se vám uleví a budete se dokonce cítit více soustředění. Ovšem přesto je třeba dávat si pozor na jednu věc – pamatujte, že se stále jedná o sůl, takže pokožku vysušuje, nezapomínejte ji proto hydratovat pomocí krému nebo olejů.

Bylinky

Tady snad ani netřeba nic říkat, bylinky jsou známé svými úžasnými vlastnostmi. Jsou dobré, jsou-li konzumovány i jsou-li aplikovány lokálně. Po dlouhém dni v práci, ať už sedíte za pracovním stolem nebo stojíte, vaše nohy potřebují odpočinek. Vůně bylin vám zcela pomůže uvolnit a detoxikovat pokožku.

Jak se vám dnešní článek líbil? Už jste lázeň vyzkoušeli? Dejte nám vědět své zkušenosti do komentářů a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: trendingposts.net