Jak vyčistit domácnost zamořenou potravinovými moly. Podrobný návod rychlé a efektivní eliminace

Potravinoví moli jsou malé mušky nebo můry, které jsou obvykle černé, někdy hnědé, a jejich křídla i těla jsou pokryty chloupky. Jakmile je zlikvidujete, zanechají za sebou poprašek. Přinést si je můžete z obchodu a pak nastává to pravé peklo. Rychle se množí a zbavit se jich je skutečně náročné a často běh na dlouhou trať. Abyste se z toho nezbláznili a nemuseli plýtvat potravinami, zde je návod, jak se potravinových molů zbavit efektivně a co nejdříve.

Vyhoďte vše infikované

Nejprve vyhoďte napadenou mouku a jakékoli další produkty, které obývají moli a červy. Nevyhazujte je jen tak do koše, pokud nemáte v plánu odpadky vynést hned. Hoďte je zvlášť do sáčku a okamžitě po vyklizení jej odneste do popelnice. Doma vám nesmí nic zůstat, byť na jeden jediný den.

Spíž vysajte

Poté vyjměte ze spíže vše, co v ní zůstalo. Vysajte každý kout poličky a vytřete. Zvláštní pozornost věnujte rohům nebo i prostoru mezi spíží a dalším nábytkem, například kuchyňskou linkou. Moli i larvy se často pohybují dost daleko od svého původního domova. Můžete je najít zastrčené v pantech dveří, na zadní straně klik a v rozích drátěných košů, pod policemi a kolem okrajů víček zavařovacích sklenic, plechovek a nepotravinových předmětů uložených ve vaší spíži nebo skříni.

Využít můžete i mrazák

Máte-li obavy, umístěte všechny položky, které se zdají neporušené, do mrazáku na 4 dny. To zabije všechna vajíčka, která by mohla být přítomna.

Vše skladujte v uzavíratelných sklenicích

Nyní se rozhodněte, že budete všechny potraviny ze spíže skladovat v uzavřených skleněných nebo kovových nádobách. Věnujte tomu čas, jakmile si potraviny přinesete domů, přesypte je do sklenic. Pokud je produkt zamořen, larvy nebudou moci uniknout z nádoby a kontaminovat jiné produkty.

Feromonové pasti

Zvažte umístění některých feromonových pastí na moly. Tyto pasti monitorují přítomnost moučných molů a brání budoucímu zamoření. Pasti fungují tak, že přitahují samce můr, kteří se pak přilepí na lepicí pásku a zemřou, aniž by byli schopni oplodnit samice.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Almanac.com