Stařenka se ocitla tváří v tvář smečce psů. Život jí zachránil nečekaný hrdina v podobě oddané kočičky

O kočkách se říká, že jsou vůči nám lidem spíše lhostejné, než aby nám projevovaly lásku a věrnost. To ovšem nemusí být vždy pravda. Sice nedávají najevo svou náklonnost tak, jako psi, ale to neznamená, že by své majitele nemilovaly. Důkazem toho je tato kočka jménem Tiger. Skutečně dostála svému jménu, když zachránila svou majitelku před nebezpečnými útočníky.

I kočky mohou být velkými hrdinkami

Přestože existuje mnohem více příběhů, kde jsou hlavními hrdiny psi, i kočky dokážou projevit velkou odvahu a vrhnout se do ohniska nebezpečí, aby zachránily ty, které milují nejvíce. O tom ví své 97letá žena, která se ocitla tváří v tvář smečce pitbulů.

Žena miluje práci kolem domu. Ráda tráví čas na zahradě a pečuje o ni. Jednoho krásného slunečného dne se rozhodla vytrhat plevel, když se zcela běžný den proměnil v boj o život. Náhle ji obklopila smečka 4 pitbulů, jejich agresivní výrazy nesvědčily o ničem dobrém. Tekly jim sliny a bylo jasné, že je jen otázka pár vteřin, než jeden z nich vyskočí přímo proti ženě.

Psi se vrhli na starší ženu

„Najednou se odněkud vyřítili 4 velcí pitbulové a obklíčili mě. Chodili kolem mě pořád dokola. Jeden z nich se na mě vrhl, trefila jsem ho do hlavy a on vycouval,“ popisuje hrůzný zážitek žena. Pak zahlédla svou kočku Tiger, která vycítila, že její majitelka je v nebezpečí. Rozhodla se odvrátit pozornost děsivé smečky, aby ji zachránila.

Upoutala pozornost psů a běžela do garáže. Psi nechali ženu ženou a okamžitě následovali Tiger až ke garáži. To dalo ženě dostatek času, aby vběhla do domu a schovala se. „Myslím, že jsem nikdy v životě neměla takový strach,“ řekla. Teď ale měla obavy o svou kočičku. Nevěděla, zdali setkání s pitbuly přežije, ale o pár minut později už byla Tiger zpátky u dveří a mňoukala. „Nevím, co by se stalo, kdyby neodvrátila jejich pozornost. Budu jí vděčná do konce života,“ dodala žena.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: djurbibeln.se