Dokonalý spánek: Efektivní metoda 10-3-2-1-0 vám pomůže se každý den probudit do růžova a plní energie

Tajná metoda pro dokonalý spánek s názvem „10-3-2-1-0“ vám umožní v noci dobře spát a druhý den ráno se probudit plní energie a elánu. Práce vám půjde od ruky a zvládnete toho mnohem více než doposud.

Žádné povzbuzující nápoje 10 hodin před spaním

Craig věří, že dobrý spánek začíná během dne, a proto byste se měli na spaní dobře připravit, než půjdete spát. Přesně 10 hodin je čas potřebný k očištění těla od stimulantů obsažených v kofeinu. Takže v tuto dobu žádná káva, zelený nebo černý čaj, energetické nápoje a kolové nápoje.

Tři hodiny před spaním žádné jídlo ani alkohol

Žádné jídlo ani alkohol, pokud do spánku zbývají jen 3 hodiny. Naše tělo spotřebuje hodně energie, aby se zbavilo všech špatných složek přítomných v alkoholu a pozdním nočním jídle. Když večer odpočíváte po celém dni v práci, vaše tělo jede na plný výkon. Regeneruje. Pokud mu ještě přidáte další nálož v podobě jídla a alkoholu, bude pracovat ještě tvrději a vy se tak probudíte s pocitem, jako kdybyste celou noc hráli fotbal.

Žádná práce 2 hodiny před spaním

Od této chvíle přestaňte pracovat a myslet na práci. Nechte všechno na další den. Rozhodně neseďte do noci u počítače, což souvisí i s dalším bodem, nevyřizujte e-maily ani pracovní hovory.

Hodinu před spaním žádné obrazovky

Od tohoto okamžiku přestaňte sledovat televizi nebo obrazovku počítače či displej mobilu nebo tabletu. Nechte svou mysl a oči odpočinout nejen od práce, ale i od modrého světla, které snižuje tvorbu melatoninu, hormonu navozujícího spánek.

Neodkládejte budík

Vypněte budík a okamžitě vstaňte z postele. Nenechte se chytit do pasti odkládání budíku každých 5 minut, jak má mnoho lidí ve zvyku. Vstávání, jakmile se spustí alarm, pomůže vytvořit si z pravidelného vstávání ve stejnou hodinu zvyk. Nakonec se vám bude vstávat lépe a lépe. Někdy možná ani budík nebudete potřebovat.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: glamourmagazine.co.ukmedium.com