Chtěla se zbavit nevzhledného pupínku na čele. O pár hodin později byla hospitalizovaná v nemocnici s nebezpečnou nemocí

Pupínek, který se objeví náhle a nečekaně, nikoho netěší. Mnoho lidí nedokáže odolat nutkání jej vymáčknout. Sice všichni víme, že se to nemá dělat, neustále čteme o tom, že je potřeba pleť nejdříve vyčistit a nechat pupínek vstřebat, ale kdo to má vydržet? Zvláště jste-li mladá krásná žena s pletí bez jediné poskvrnky. Ale možná vás tento příběh přesvědčí o tom, že mačkání pupínků skutečně není dobrý nápad.

Probudila se s bolestivým pupínkem

Katka se jednoho rána probudila s bolestivým pupínkem nad levým obočím. Jakmile si ho všimla, ihned se dala do práce. Téměř okamžitě pupínek vymačkala. O hodinu později s překvapením zjistila, že postižené místo začalo otékat a nesnesitelně bolet. Zpanikařila a navštívila nemocnici.

Šokující diagnóza

Nebyl to obyčejný pupínek. Katie trpěla celulitidou (neplést si s pomerančovou kůží na stehnech a hýždích). Celulitida je zánět pojivové tkáně, bakteriální onemocnění, které může mít velmi vážné následky, může vést k meningitidě až sepsi. Je způsobena bakteriální infekcí, obvykle stafylokokem. Celulitida se může objevit bez poškození kůže. Nejvíce jsou ohroženi lidé trpící ekzémy, lupénkou a mykózou kůže.

Kolem infikované oblasti se vyskytne bolest, otok, puchýře, petechie a zarudnutí. Pokud se zánět šíří dále, objeví se mírná horečka, zimnice, pot, bolesti hlavy, nevolnost. Někdy se infekce může šířit krevním řečištěm po celém těle.

Dívka musela být hospitalizována

Katka strávila v nemocnici 4 dny, než byla uznána za způsobilou pokračovat v domácí léčbě antibiotiky. Je možné, že se Katka nakazila ze špinavých štětců, které používá při líčení. Nyní dívka varuje ostatní před touto nebezpečnou infekcí, kterou lze snadno zaměnit za běžný pupínek.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Čtenářka – Karolína C.