Jak přirozeně vyléčit bolestivé puchýře na nohou. Důležité je především zabránit pocení a tření

Po nošení nových bot nebo dlouhých hodinách fyzické aktivity je u sportovců zcela běžné, že trpí puchýři na nohou. Tyto malé, tekutinou naplněné boule jsou velmi bolestivé a obtěžující při chůzi. Vyskytují se po opakovaném tření způsobeném nošením nové nebo nevhodné obuvi či při nadměrné fyzické zátěži. Nejprve se začne odlupovat kůže, ta zrudne a poté se objeví puchýř naplněný čirou tekutinou. Naštěstí lze jejich výskyt rychle a přirozeně vyřešit, jak podotýká doktorka Sarah Taylor.

Pro prevenci používejte deodorant

Tento trik je spíše užitečný pro prevenci puchýřů než pro jejich odstranění. Může to znít divně, ale aplikace deodorantu na nohy a boty může pomoci zabránit vzniku bolestivých puchýřů. Účinnost tohoto triku spočívá v antiperspiračních vlastnostech deodorantu, které snižují pocení. Noha již v botě neklouže, což zabrání tření odpovědnému za puchýře.

Připravte si obklad ze zeleného čaje

Není nic otravnějšího než puchýř, který vám brání v chůzi. Pokud někdy trpíte tímto problémem, zkuste obklad na nohy ze zeleného čaje. Tato složka je dobře známá pro své protizánětlivé vlastnosti, které pomohou zklidnit otoky a odstranit bakterie, které mohou vést k infekci. Tři čajové sáčky spařte vroucí vodou, do směsi přidejte lžičku jedlé sody a nechte vychladnout. Poté vezměte kousek gázy nebo bavlny a ponořte jej do přípravku a přiložte na postižené místo. Jedlá soda má také protizánětlivé a antiseptické vlastnosti, které pomáhají hojit puchýře.

Aplikujte jablečný ocet

Jablečný ocet může být díky svým antibakteriálním vlastnostem účinný zejména při léčbě propíchnutých puchýřů. Zejména vyčistí oblast kolem nich a zabrání infekcím, ke kterým může dojít, když je kůže odhalena. Vezměte vatový tampón a ponořte ho do jablečného octa zředěného ve vodě.

Použití aloe vera

Přednosti aloe vera již není potřeba dokazovat. Tato rostlina poskytuje mnoho výhod pro vlasy a pokožku a lze ji také použít k léčbě puchýřů. Aloe vera pomůže zmírnit bolest, snížit otoky a podpořit hojení. Naneste trochu gelu z aloe vera na puchýř (i propíchnutý) a překryjte gázou nebo lepicím obvazem.

Použijte bavlnu

Puchýře a dlouhé dny chůze rozhodně nejsou dobrou kombinací, ale když nemáte na výběr, je lepší přijmout nezbytná opatření, abyste se vyhnuli tření. K tomu použijte bavlněné koule, které umístíte mezi nohu a boty.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: medicalnewstoday.com, healthline.com