Čištění toalety bez chemie: Upřednostněte ekologické přípravky, které vám pomohou eliminovat nečistoty a zbytky vodního kamene

Abyste zabránili množení bakterií na vašich toaletách, je nezbytné provádět pravidelné čištění. Zapomeňte na chemikálie a zkuste přírodní řešení. Z dobrého důvodu existuje více než jeden způsob, jak udržovat toaletu čistou bez použití agresivních přípravků. Čisticí prostředky, bělidla a další chemikálie mohou být škodlivé pro vaše zdraví a životní prostředí.

Použijte kyselinu citrónovou

Kyselina citrónová má skvělé odmašťovací a čisticí vlastnosti. Chcete-li vyčistit toaletu tímto přípravkem, přiveďte k varu půl litru vody a přidejte 3 čajové lžičky kyseliny citrónové. Nalijte roztok do záchodové mísy a poté použijte toaletní kartáč k drhnutí. Rozložíte tak veškeré zbytky vodního kamene a usazené nečistoty. Kromě toho je vhodné se vybavit rukavicemi, abyste předešli možnému podráždění pokožky.

Použijte bílý ocet

Bílý ocet je přírodní produkt, který je jedním z nejlepších babiččiných tipů na efektivní čištění. Zahřejte jej v hrnci a přidejte 2 špetky hrubé soli. Roztok použijte na stěny toalety. Nechte působit přes noc a druhý den seškrábněte veškeré zbytky. Bílý ocet má vynikající odvápňovací vlastnosti. Kromě toho eliminuje plísně a také umožňuje vyčistit potrubí a zároveň jej zbavit zápachu.

Osvěžte toaletu jedlou sodou

Jedlá soda se těší uznání díky mnoha čisticím vlastnostem, ale také díky své všestrannosti. Z dobrého důvodu funguje při kulinářských úkolech, domácích pracích, dokonce jako deodorant na odpadkové koše. Chcete-li ji použít jako prostředek proti vodnímu kameni, vezměte vlhkou houbu, na ni nanesete jedlou sodu a poté s ní přejeďte po stěnách, které chcete vyčistit. Můžete ji také kombinovat s citrónovou šťávou pro zvýšení jejích účinků.

Mycí prostředek na nádobí

Někdy je prostředek na mytí nádobí více než dostačující k tomu, aby toaletě vrátil lesk, kromě toho, že ji i vyčistí. V kombinaci s horkou vodou je to skutečná zbraň na nečistoty. Abyste toho využili, je nejlepší ho nalít do misky a poté přidat horkou vodu. Poté, co jste nechali mýdlovou vodu 30 minut odpočívat, stačí pouze vydrhnout záchodovou mísu kartáčem a spláchnout, abyste viděli výsledek.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: santeplusmag.com