Napařování obličeje: Jednoduchá metoda na čištění nahromaděných nečistot a oddálení vzniku vrásek

Dnešní doba není příliš příznivá pro krásu naší pokožky. Znečištění ovzduší se v mnoha zemích zvyšuje, smog proniká pokožkou, potřebujete opalovací krém, který ji chrání před UV zářením, a zpracované potraviny ji vůbec nevyživují. Proto je důležitější než kdy jindy pečovat o svůj obličej a jedna z metod, která skutečně funguje, je napařování. To může podle lékařky Cynthia Cobb vyčistit, zklidnit a zvrátit poškození pleti. Kromě níže uvedených výhod, je zdarma a velice snadno proveditelné.

Odstraňuje a čistí nahromaděné nečistoty

Když si napařujete obličej, teplo vodní páry uvolní vaše póry a způsobí jejich rozšíření. Když se otevřou, tmavá špína a maz, jež se v nich hromadí, jsou vytlačeny. Všichni sice potřebujeme trochu mazu, hydratuje a chrání naši pokožku. Nicméně, příliš čehokoli škodí. Napařováním obličeje můžete omezit množství kožního mazu, který způsobuje nežádoucí výsledky.

Vyčistí bakterie a odumřelé buňky

Kůže je největším orgánem těla a stejně jako většina vašeho těla prochází neustálým procesem regenerace, což způsobuje, že se na vašem obličeji hromadí mrtvé bakterie. Ty zabírají místo a nemusí umožnit správné okysličení vaší pokožky. Když si napaříte obličej, odstraníte část mrtvých bakterií a uvolníte cestu pro zářivější vzhled.

Váš obličej získá více kyslíku

Jednou z velkých výhod napařování obličeje je dilatace krevních cév, což vaší tváři dodává výraznou dávku kyslíku. Jakmile po napařování budete vypadat rudě jako humr, radujte se. Znamená to, že jste si obličej napumpovali kyslíkem.

Oddálí vznik vrásek

Všichni víme, že vrásky jsou něco, co milióny žen touží oddálit. Pokud nedoplňujete kolagen, napařování může být skvělou alternativou. Rozproudí se krevní oběh, čímž se zvýší produkce kolagenu a elastinu, získáte pružnou pokožku a oddálíte výskyt vrásek.

Lepší vstřebávání produktů péče o pleť

Napařování pokožky není celkovou léčbou, ale mělo by být považováno za nezbytnou součást vašeho celkového režimu péče o pleť. Skvělá věc na napařování je, že ze všech těch krémů, pleťových vod a čisticích prostředků, které si často nanášíte na obličej, získáte více. Tato výhoda je způsobena zvýšenou cirkulací a okysličením pokožky. Protože jsou póry volné, mohou absorbovat více. Protože je váš krevní oběh silnější, obličej bude na produkty lépe reagovat.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: healthline.com