Jak se zbavit vší snadno a rychle. Nezapomínejte, že jejich odstranění z vlasů je jen začátek

Objevit ve vlasech vši, ať už u sebe samých nebo u svých dětí, není nikdy příjemnou záležitostí. Ovšem jejich odstranění nemusí být tak obtížné, jak se zprvu může zdát. Většinu jich můžete zabít pomocí šampónů proti vším a následným vyčesáváním hustým hřebínkem, abyste si byli jistí, že jsou pryč také hnidy. V rezistentních případech je také možné použít léky na předpis. Ale pokud se chcete vyhnout chemickým látkám a zbavit se vší rychle a snadno přirozenou cestou, víme, jak na to.

Vyčesávání a vybírání hnid

Vši můžete odstranit pomocí hustého hřebínku a hnidy pinzetou. Jedná se sice o metodu, která je zdlouhavější, ale budete-li postupovat dle pokynů, zbavíte se vší nadobro.

  • Umyjte si vlasy šampónem proti vším, poté vlasy nemyjte po doporučenou dobu (jeden nebo dva dny) na obalu.
  • Proveďte vyčesávání a vybírání hnid za 8 – 12 hodin po aplikaci speciálního šampónu.
  • Pokud nechcete použít šampón na vši, umyjte si vlasy běžným šampónem, použijte kondicionér a poté začněte vlasy vyčesávat hned, dokud jsou mokré.

Čištění

Očistěte jakýkoli oděv i další předměty, které přišly za posledních 24 – 48 hodin do kontaktu s osobou, co měla vši. Vyperte prádlo, vysajte domácnost i auto a předměty, které není možné uklidit tímto způsobem, uzavřete do plastového sáčku a nechte po dobu dvou týdnů. Jakmile se z hnid vylíhnou vši, umřou bez přísunu krve.

Dusící složky

K udušení vší se často používají přírodní domácí prostředky, jako je majonéza, olivový olej nebo vazelína. Obvykle jsou na hlavě ponechány přes noc, často pod koupací čepicí a druhý den vymyty klasickým způsobem.

Trápily vás někdy vši? Jak jste se s nimi vypořádali vy? Pokud máte nějaké jiné zaručené tipy, podělte se o ně s námi v komentářích a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: verywellhealth.com