Potřebujete se rychle zbavit špatného dechu? Ukážeme vám, jak na to i bez žvýkaček

Trápí vás špatný dech a máte pocit, že dýcháte jak drak po spolykání celého vojska? Ať už vás čeká důležitá schůzka nebo se potřebujete trvale zbavit bakterií ve vašich ústech, následující metody vám mohou pomoci.

Přijměte nouzová opatření

  • Sucho v ústech je doslova rájem pro bakterie, jež způsobují špatný dech. Takže najděte nejbližší kohoutek s vodou a pořádně si pusu vypláchněte. Voda dočasně vypudí bakterie a zpříjemní váš dech.
  • Při obědě nebo večeři nevyhazujte snítek petržele. Nechte si ho po dokončení jídla a žvýkejte. Petržel, bohatá na chlorofyl, neutralizuje dech a bojuje s bakteriemi.
  • Oškrábejte si jazyk potažený bakteriemi o zuby a poté vypláchněte ústa vodou.

Doma si doplňte poličku o další koření

  • Hřebíček je bohatý na eugenol, silný antibakteriální přípravek. Kousejte jej, dokud vám jeho chuť nepronikne do úst a poté vyplivněte.
  • Fenykl, kopr, kardamon nebo anýz dokáží zabít bakterie, které se usidlují na jazyku, a zároveň maskují zápach.
  • Cucejte tyčinku skořice, je to účinné antiseptikum.

Ústní hygiena

Kupte si osvěžovač dechu, pravidelně si vyplachujte pusu ústní vodou a používejte zubní pastu, která obsahuje olej z čajovníku, jenž funguje jako přírodní dezinfekční prostředek.

Jak se o svůj dech staráte vy? Pokud máte nějaké své zaručené prostředky, jak se zbavit špatného dechu, podělte se o ně s námi v komentářích a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: readersdigest.ca