Jak si vybrat oblečení na letní sporty?

Patříte k vyznavačům módních trendů? Dnes už si můžete užít oblečení s krásnými designovými prvky i při sportování. Mezi letní hity ve sportovním odívání patří pohodlné kousky z funkčních materiálů, které sportovce neomezují v pohybu.

Poslední dobou ve sportovní módě platí: „Dovoleno je téměř vše“. Pro sportovce má ovšem každý kus oděvu svůj význam – vybírá si pečlivě barvu, střih i materiál. Mít takové vysoké nároky na kvalitu sportovního oblečení, to je jedině dobře. Však také současná sportovní móda přeje hlavně kvalitě, lehkosti a prodyšnosti. Kromě toho klade důraz na praktičnost a pohodlí a kombinuje i to, co se dříve považovalo za nekombinovatelné. A co se barev týče, letní sportovní móda tradičně vyznává pastelové odstíny. Momentálně je v kurzu modrofialový odstín Veri Peri, který byl vyhlášen barvou roku 2022. Letošnímu létu tedy vévodí barva rozkvetlých fialek. Jako doplňková barva se k ní hodí bílá, šedá a různé odstíny béžové.

Sportovní mikiny a vesty

 Za chladnějších letních večerů přijdou vyznavačům pohybu vhod stylové mikiny a vesty. Sportovní vesty jsou univerzální, dají se kombinovat téměř s čímkoli. Prodávají se delší i kratší modely, stačí si jen vybrat. Z praktických důvodů je dobré nosit vestu s větším počtem kapes. A sportovci, kteří se pravidelně pohybují venku, kromě sportovní vesty využijí i mikinu. Ať už sháníte pánské či dámské mikiny, doporučit můžeme mikiny s kapucí pro případ, že by přišla letní přeháňka. Ideální jsou mikiny zapínací, se zipem po celé délce či do poloviny délky mikiny. Na výběr máte z mikin s dlouhými rukávy i mikin bez rukávů. Ať už si vyberete jakýkoli model, při sportu je nejdůležitější mít mikinu neustále při ruce. A abychom nezapomněli – mikina by měla být vyrobená z kvalitního materiálu. Například z osvědčeného funkčního materiálu, jako je polyamid, polyester či elastan – ty oděvům propůjčují velkou pružnost a prodyšnost.

Sportovní tepláky a pohodlná obuv

V létě vám dobře poslouží nepromokavé sportovní kalhoty, ve kterých vás nezaskočí ani náhlá letní bouřka či liják. Letošní sezóně vládnou volné střihy, které neobepínají postavu a nebrání v pohybu. Frčí i dámské tepláky a pánské tepláky s nohavicemi ve tvaru písmene A. Vyberte si ty z pružných materiálů, které mají elastický pas a zavazují se na šňůrku. A co se týče sportovní obuvi, ta by v létě měla být především pohodlná a také pevná. Měla by dokonale sedět na chodidle a noha by v ní měla být stabilní. Sportovní obuv by měla být co nejlehčí a mít anatomicky vytvarovanou stélku. Při výběru obuvi si pohlídejte nejen velikost – tedy šířku a délku – ale i tvar, aby vás boty při sportu netlačily.