Dědička nebude moci získat 200 milionů svého otce. Odmítá splnit jednu z jeho podmínek v závěti

Claire Brown, 26letá dědička několikamilionového jmění, které jí zanechal její zesnulý otec, může získat pouze za určitých podmínek stanovených v závěti hlavy rodiny. Muž během svého života snil o jediném – že si jeho dcera najde stálou práci. Claire to ale dříve tvrdošíjně odmítala a neplánuje to ani nyní, navzdory reálné šanci přijít o 12 milionů australských dolarů, což je v přepočtu asi 200 760 000 miliónů korun.

Claire s rodinou údajně žijí v chudobě

Nyní se Claire, která žije s manželem a dcerou na předměstí Sydney, může spoléhat pouze na sociální pomoc. Její rodina je podle jejích vlastních slov „neustále v chudobě“. Současná existence Claire je velmi odlišná od toho, na co byla zvyklá, když žila s rodiči v centru města, navštěvovala jednu z nejlepších škol a nic si neodpírala. Claiřin otec Chris, úspěšný obchodník s akciemi, dával své dceři každý týden 500 dolarů na útratu, asi 8 500 korun. Když muž zemřel, platby se zastavily.

Nemůže pracovat ze zdravotních důvodů

Claire podle svých slov chápe, proč si její rodina přeje, aby se stala plnohodnotným členem společnosti a našla si stálou práci, ale ujišťuje okolí, že ze zdravotních důvodů nebude moci pracovat a řídit auto. Dívka má ADHD, poruchu pozornosti s hyperaktivitou, která Claire ztěžuje soustředění. Každé ráno si musí udělat seznam úkolů, protože neustále na všechno zapomíná. Podle příbuzných Australanky jsou to ale jen výmluvy, proč nepracovat.

„Říkám si ‚milionářka na mizině‘, protože jsem neustále na dně a nemůžu s tím nic dělat,“ uvedla 26letá žena. „Žádám tě jen, abys mi dal to, co mi právem patří. Trpím. Já si práci nikdy nenajdu. To se nikdy nestane.“

Mladá žena podala žalobu

V tuto chvíli Claire podala žalobu, ve které požaduje, aby jí bylo umožněno nakládat s penězi, které jí zanechal její otec. Její rodina je ale odhodlána splnit přání zesnulého. „Jsme zoufalí. Milujeme Claire, ale chceme, aby si konečně našla práci a přispěla společnosti,“ říkají příbuzní. Situace se dostala do slepé uličky. Na čí straně bude soud, ukáže až čas.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Dailymail.co.uk