Když žebrající chlapec zahlédl řidičku vozidla, propukl v pláč. Rozhodl se pro neskutečně vřelé gesto

Bohatí se často dívají na chudé s nedůvěrou. Respektive všechny žebrající děti na ulicí jsou pro jiné lidi, kteří nemají tak velký problém s penězi, podezřelé a raději se od nich drží zpátky. Předpokládají, že lidé, kteří na ulici žádají o peníze, jsou zločinci a zloději. Ale ve skutečnosti jsou osoby žijící v chudobě často velkorysejší a empatičtější než ti jedinci, kteří žijí pohodlný a bezstarostný život.

 Malý chlapec žebrá o peníze v ulicích Nairobi

Zdárným příkladem je malý chlapec jménem John Thuo, který žije v Nairobi, kde jako mnoho jiných chudých dětí musí žebrat o peníze na ulici, aby přežil. John tráví každý den v ulicích Nairobi a žebrá o peníze, což je něco, co popuzuje mnoho řidičů, protože často předpokládají, že žebráci jsou s největší pravděpodobností zloději. John Thuo však dokázal tento předsudek nejen zvrátit, ale také všem ukázal, jak velké srdce má.

Řidička chlapce dojala k slzám

Jednoho dne John přistoupil k jednomu z aut, aby opět požádal posádku vozidla o peníze. Ale když nahlédl dovnitř, ten pohled ho zasáhl přímo do srdce. Řidičkou auta byla 32letá Gladys Kamande, která byla napojena na hadičky a dýchala kyslík z kyslíkové bomby. Vysvětlila Johnovi, že se jí zkolabovaly plíce, takže nemůže sama dýchat a musí s sebou nosit kyslíkovou bombu, aby zůstala naživu.

Za žádné peníze nelze koupit zdraví

John byl šokován, když si uvědomil, že navzdory své chudobě jsou na světě lidé, kteří jsou na tom hůř než on, protože on je zdraví, kdežto oni nemocní. Žádné peníze na světě nedokážou zdraví koupit. Dojalo ho to k slzám. Gladys nabídl všechny peníze, které ten den vybral. Této dojemné chvíle si všiml kolemjdoucí, udělal pár fotek a příběh sdílel na internetu. Během několika dní se příběh rozšířil po sociálních sítích a navždy změnil životy Johna i Gladys.

Z chlapce a ženy se stala rodina

Uživatelé internetu se rozhodli uspořádat pro Gladys sbírku. Vybralo se asi 80 000 dolarů, v přepočtu zhruba 1 760 000 korun, aby Gladys mohla odcestovat do Indie a získat řádnou. Gladys se ze své strany rozhodla Johna adoptovat, dostat ho z ulice a dát mu příležitost studovat. Díky své laskavosti pomohl malý John této ženě nejen získat zpět své zdraví, ale také získat novou maminku.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Dailymail.co.uk