Jak si zlepšit zrak i bez operace? Udržujte oči v dobré kondici pomocí těchto metod

Špatný zrak je nejčastěji spojován s krátkozrakostí nebo dalekozrakostí. Ať už patříte do první nebo druhé skupiny, mezi hlavní příčiny poškození zraku patří především výživa, genetika, únava a stárnutí. Existují ale také metody, díky kterým se vám zrak může zlepšit. Jsou jednoduché a nezaberou příliš mnoho času.

Akupresura

Každý den si masírujte bod kolem koutků očí. Dělejte to několikrát denně po dobu 5 – 10 vteřin. Pokud máte možnost, přidejte k tomu ranní procházku naboso. Třicet minut denně pomůže zlepšit zrak díky optickým nervům spojenými s chodidly.

Mandle

Mandle zlepšují zrak díky omega-3 mastným kyselinám, antioxidantům a vitamínu E. Zároveň pomáhají zvyšovat soustředění a paměť. Do vody namočte 5 – 10 mandlí a nechte přes noc. Následující ráno je oloupejte a namelte. Pijte se sklenicí teplého mléka každý den po dobu několika měsíců.

Časté mrkání

Jedna z nejjednodušších metod, jak si zlepšit zrak. Mrkání je přirozený způsob, jak obnovit vlhkost očí, proto se ujistěte, že mrkáte každých 5 – 6 vteřin. Můžete také oči zavřít na dobu 5 – 10 sekund a poté otevřít. To se vám bude především hodit, pokud často pracujete na počítači. Vaše oči si tímto způsobem budou moci odpočinout.

Cvičení očí

Do cvičení očí zahrňte pohyby nahoru a dolu, ze strany na stranu, šikmo nahoru a dolu, kroužení po směru hodinových ručiček a naopak, šilhání ke kořeni nosu a vytřeštění očí co nejvíce dopředu. Cvičit můžete kdykoli a kdekoli a nezabere vám to příliš času.

Vystavení teplu

Teplo pomůže aktivovat oční svaly a čočky. Podle čínské kultury obsahuje slunce životní energii, která je důležitá pro zdraví očí a celého těla. Nechte si slunce svítit přímo do zavřených očí a zhluboka u toho dýchejte. Dělejte to alespoň jednou denně po dobu několika minut. Poté si zahřejte dlaně o sebe a opatrně přiložte na zavřené oči. Netlačte a představujte si něco krásného.

Jak se vám dnešní tipy na zlepšení zraku líbily? Pokud ano, neváhejte je sdílet mezi svými přáteli a rodinou.