Je vaše kočka po kastraci? Vyrobte jí ochranný obleček ze staré ponožky

Koťata jsou snad jedna z nejroztomilejších zvířat na naší planetě. Jsou drobná, bezbranná a jejich oči jim zařídí, že dostanou vše, co si umanou. Nicméně, ať už jsou roztomilá, jak chtějí, měli bychom pamatovat na jejich kastraci, pokud se nechystáme na jejich rozmnožování. Kastrace je nejjednodušším způsobem, jak zabránit nárůstu počtu potulných zvířat a zpravidla se jedná o rychlý zákrok, který trvá od 5 do 20 minut. Kočička následně dostane plastový kužel na krk, aby si nevykousala stehy, a můžete si ji v klidu odvést zpět domu. A tady nastává naše chvíle, kdy bychom vám chtěli poradit skvělý trik, jak vaší kočce období zotavování zpříjemnit.

Místo plastového kuželu stará podkolenka

Většina zvířat nesnáší, když jim je po operaci nasazen plastový kužel na krk, aby si nevykousávala a neolizovala stehy. Bohužel, je to nezbytná věc, která je chrání před vznikem infekce. Chcete-li ale svým domácím mazlíčkům plastový kužel odpustit a přesto je chránit, zkuste tento skvělý tip na výrobu ochranného oblečku ze staré podkolenky.

Položte ponožku naplocho a otočte ji tak, aby záhyb směřoval nahoru.

Po celé délce přehněte na polovinu a ustřihněte spodní část ponožky co nejblíže prstům u nohou. Otvor by měl být velký asi 1,5 cm, ne více, protože se časem bude vytahovat.

Poté vystřihněte další otvor, tentokrát po celé délce švu, kde by měly být prsty u nohou.

Následně změřte vzdálenost mezi menšími dírami a patou. Ponožku opět přeložte po celé délce jako v první kroku a vystřihněte látku.

Nyní odřízněte kus podkolenky, abyste ji zkrátili. Přesně tak, jak vidíte na obrázku.

Vzhledem k tomu, že se vaše zvíře zotavuje z chirurgického zákroku, vytvořte si takových oblečků více, abyste je mohli střídat a zabránili tak znečištění.

Jak kočkám zajistit pohodlí během zotavování?

Nezapomínejte, že kastrované kočky potřebují k zotavení nejméně 7 – 10 dní. Během tohoto období byste měli zvířeti zajistit pohodlí následujícími způsoby.

  • Poskytněte jim pohodlný prostor, protože by jim po operaci mohlo být špatně od žaludku.
  • Čistěte jim pelíšek a zabraňte jiným zvířatům v kontaktu.
  • Snažte se pár dní udržovat mírné šero, protože po anestézii by kočka mohla být citlivá na přímé světlo.
  • Častěji jim čistěte záchod, aby se nečistoty nedostaly do rány.
  • Nenechávejte je venku.
  • Pokuste se jim zabránit během prvních pár dní skákat na vysoká místa.

Všimnete-li si, že si vaše kočka líže ránu příliš často nebo vykazuje neobvyklé příznaky, okamžitě kontaktujte veterináře.

Jaké máte zkušenosti s kastrovanými zvířaty? Neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.