Využijte staré rifle a vyrobte si z nich užitečné věci do domácnosti. Polštáře, pantofle nebo podtácky

Probudili jste se a zjistili, že vaše oblíbené džíny mají díru velkou jako oceán nebo jste z nich už vyrostli? Nesmutněte, nemusíte se jich hned vzdát a házet je do popelnice. Mohou s vámi ještě nějakou dobu strávit, jen si budete muset zvyknout, že vypadají trochu jinak, než jste zvyklí. Existuje totiž nespočet možností, jak staré džíny využít – jako kabelku, polštář nebo dokonce pytlík na svačinu. Inspirujte se následujícím seznamem.

Polštáře

Jeden z nejjednodušších projektů, jak zužitkovat staré džíny. Prostě a jednoduše si vyrobte stylový polštář. Vypadá skutečně zajímavě, zvláště máte-li ve své domácnosti koženkový nábytek. Pokud si chcete vyrobit polštář pouze na dekoraci a ne na ležení, omotejte jej pěkným páskem, který se bude hodit k nábytku a těšte se z toho, jak hezky jste to vymysleli.

Pytlík na svačiny

Existuje celá řada tašek, které byste si mohli vyrobit z džínoviny. Velmi neobvyklým nápadem na tašku může být pytlík na svačinu s knoflíkem. Vaše děti budou ve škole za hvězdy a vaši kolegové v práci se nebudou stačit divit.

Pantofle

Denimové pantofle jsou stylové a především praktické. Noste je kolem domu, po bytě, terase nebo si je můžete vzít na přezutí do práce. Proč také ne, jsou pohodlné a vaše nohy budou jako v bavlnce.

Recyklovaný kobereček nebo předložka

Další skvělé využití pro staré džíny – vytvořte si z nich rohožku nebo kobereček. Fantazii se meze nekladou! Dokonce máte-li více starých kalhot, můžete je všechny zakomponovat do výroby rohožky. Alespoň bude plná vzorů a barev a každý si jí při příchodu všimne.

Podtácek

Vezměte jeden nebo dva lemované pásky ze starých kalhot a stočte je do klubíčka tak, abyste vytvořili silné kolečko, které by mohlo plnit funkci podtácku. Použijte lepidlo, aby klubíčko drželo pohromadě, a máte hotovo.

Pouzdro na příbory

Velice užitečná věc pro ukládání příborů k taštičce na svačinu nebo oběd. Sada vypadá fantasticky. Stejně jako u pytlíku na svačinu, i zde můžete použít knoflík, aby vše perfektně ladilo.

Jak se vám dnešní nápady líbily? Co vás nejvíce inspirovalo? Dejte nám vědět své názory do komentářů a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.