Jak skončit s kouřením a nepřibrat? S těmito tipy to hravě zvládnete

Spousta kuřáků odmítá skončit s kouřením, ani ne tolik kvůli závislosti a chuti na cigaretu, jako ze strachu, že rapidně přiberou na váze. I přesto, že nárůst tělesné hmotnosti je mnohem méně závažný než zdravotní rizika, která přináší kouření. Stejně tak je obtížné při odvykání tohoto zlozvyku zhubnout. Proto byste měli vzít v úvahu následující informace, pokud končíte s kouřením a zároveň nechcete přibrat.

Proč přibíráme na váze při odvykání kouření?

Kouření nás doslova udržuje o několik kilogramů lehčí, ovšem nezdravě. Nikotin v cigaretách ovlivňuje náš metabolismus, pokud kouříme, je rychlejší než u nekuřáků. Jakmile tělu odříznete přísun nikotinu, bude spotřebovávat o něco méně energie a spalovat méně tuků. To platí také v případě, že žvýkáte žvýkačky s nikotinem. Budete-li jíst naprosto stejným způsobem při i po kouření, začnete přibírat na váze. Navíc z psychologického hlediska při odvykání kouření začnete více konzumovat sladké a nezdravé potraviny, abyste potlačili touhu po cigaretě. To urychlí nárůst tělesné hmotnosti.

Hubnutí po ukončení kouření

Místo cukrovinek se rozhodněte pro ovoce nebo žvýkačky bez cukru. Nastavte si jednoduché pravidlo, jakmile dostanete chuť na cigaretu, vždy sáhněte po jedné z těchto alternativ. Proto je nutné myslet na to, abyste je měli neustále u sebe v případě krize.

Místo kouření cvičte

Ano, zase to cvičení. Bez něj to zkrátka a dobře nepůjde. Nepodceňujete jeho sílu, zvláště při odvykání kouření. Kromě hubnutí vám také pomůže uvolnit se, snížit chuť k jídlu a rozptýlit vás. To vše je velmi potřebné, jakmile se rozhodnete skončit s cigaretami a zároveň chcete zhubnout. Při cvičení se vytváří látky, které můžete srovnávat s nikotinem, díky čemuž se budete cítit dobře. Tímto způsobem můžete eliminovat chuť na cigaretu. Nejlépe funguje intenzivní cvičení, takže začněte jezdit na kole, dřepujte nebo si dopřejte svižnou procházku.

Úvodní obrázek: Freepik, Zdroj: Webmd.com