Tipy šéfkuchařů, jak snadno a rychle odstranit zápach ze smažení. Teď už vám nebude celá domácnost zapáchat jako hranolky

Máte-li chuť na smažené hranolky, může vaši touhu zahnat představa nepříjemného zápachu oleje po celé domácnosti. Zpravidla se jej nelze zbavit celé hodiny, někdy dokonce i dny. Pak se často rozhodneme pro pečení v troubě, ale, co si budeme povídat, to není ono. Jsme zvyklí na smažené hranolky nebo krokety či sýr. Abychom v budoucnu nemuseli vymýšlet žádné alternativy a vychutnali si chuť smaženého jídla, existují tipy, jak se odéru z přepáleného oleje zbavit snadno a rychle.

Voda a hřebíček

V hrnci si dejte vařit vodu. Poté přidejte hrst hřebíčku, abyste neutralizovali nepříjemné pachy a zanechali za sebou i po smažení příjemnou vůni. Hřebíček skvěle funguje například i na toaletě, abyste se zbavili zápachu moči.

Voda a ocet

Ocet je všemocný, co se týká nejrůznějších zápachů. Jak už víme, je skvělý pro úklid domácnosti, například v koupelně, protože skvěle absorbuje jakýkoli pach. Použít můžete jak bílý, tak jablečný ocet. Smíchejte s trochou vody a během smažení nechte vedle na pánvi.

Plátky jablek

Chcete-li při smažení omezit pach, můžete přidat vedle do rozpálené pánve pár plátků jablka, které je nutné předem důkladně umýt a odstranit veškerá semínka. Jakmile jsou plátky dozlatova opečené, vyměňte je za jiné. Záleží, jak dlouho budete smažit. Po celou dobu byste měli udržovat jablko na pánvi, aby co nejvíce pohltilo odér z oleje.

Skořicové nebo vanilkové lusky

K provonění domácnosti nejen při smažení můžete použít skořicové nebo vanilkové lusky. Povařte je v malém hrnci s vodou, abyste uvolnili jejich vůni.

Citrónová šťáva

Citrónová šťáva je skvělá k maskování nejrůznějších pachů. Jakmile převaříte ocet, přidejte do něj citrónovou šťávu. Během smažení pánev se šťávou a octem ponechte hned vedle, abyste olejovému zápachu vůbec nedali šanci.

Petržel

Dalším způsobem, jak se zbavit nepříjemného zápachu ze smažení, je petržel. Jednoduše přidejte čerstvou petrželovou nať do pánve, abyste snížili odér.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Santeplusmag.com