Jak vyhrát nad připečeným sýrem v sendvičovači. S tímto postupem se ho zbavíte snadno a rychle

Sendvičovač se v mnoha domácnostech ukázal jako nezbytná součást každé kuchyně. Je ideálním pomocníkem pro přípravu rychlých svačin nebo večeří. Ovšem má jednu velikou nevýhodu-špatně se čistí od zbytků potravin. Především, pokud toužíte po sendviči se sýrem. Ten i na nepřilnavém povrchu zůstane zapečený a není jednoduché ho odstranit. Jak tedy postupovat, abyste si ušetřili nervy i čas a sendvičovač rychle a snadno vyčistili?

Setřete jej ještě teplý

Nejdříve se musíte ujistit, že spotřebič je vypnutý a vypojený ze zásuvky. Poté jej ještě teplý otřete vlhkým hadříkem, co vám pomůže zbavit se co největšího množství sýra. Půjde dobře dolů, protože ještě nebude zcela ztuhlý.

Zaměřte se na mastnotu v drážkách

Vezměte kuchyňskou houbu a malé množství teplé mýdlové vody. Znovu důkladně otřete povrch a jemně třete těžko se uvolňující zbytky jídla. Věnujte zvláštní pozornost drážkám, kde se zachycuje nejvíce mastnoty. Poté pomocí čistého vlhkého hadříku setřete případnou mýdlovou pěnu.

Vyjímatelné desky hned umyjte

Pokud jsou desky vyjímatelné, vyndejte je, abyste si usnadnili čištění. Nenechávejte je odmočit, protože by to mohlo poškodit speciální nepřilnavou vrstvu. Rovnou je umyjte. Možná je budete moci dát do myčky na nádobí, ale vždy se nejprve podívejte do návodu výrobce, zda jsou vhodné do myčky.

Odolné zbytky jídel

Pokud se vám nedaří odstranit nějaké odolné zbytky v drážkách, vyzkoušejte tento praktický tip. Omotejte konec špejle vlhkou utěrkou a protřete ji mezi drážkami, abyste uvolnili a odstranili těžko dostupné nečistoty.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: Goodhousekeeping.com