Jak správně aplikovat náplast na ránu, aby vydržela co nejdéle

Kdo by alespoň jednou za život nepotřebovat náplast na zafixování drobné, krvácející rány. Především s dětmi určitého věku, kdy začínají poznávat svět, je zásoba náplastí v domácnosti nezbytná. Jedním z nejčastějších míst na našem těle, kde používáme náplast, jsou prsty. Při vaření, krájení, prostě jakékoli manuální práci se můžeme lehce zranit. Věděli jste ale, že je více než možné, že celou dobu náplast aplikujete špatně? Existují způsob, jak náplast správně používat.

Náplasti mají krátkou životnost

Bez ohledu na to, jak pečlivě si náplast na prst přilepíte, často se vám po několika minutách začne odlupovat, zvláště u malých dětí. Náplast má krátkou životnost především proto, že své ruce používáte dnes a denně, rychle se opotřebuje a vy ji tak musíte neustále vyměňovat. Proto se naučte následující metodu, která vás tohoto trápení ušetří.

Z lepicí části vytvořte křížek

Prst je možná tím nejzapeklitějším místem pro obvazy a náplasti. Když náplast rozbalíte, omotáte ji kolem špičky prstu a brzy si všimnete, že náplast neumožňuje prstu normální pohyb. Řešení spočívá v tom, že si před aplikací vezmete nůžky a po obou stranách náplasti ji nastřihnete po celé její délce. Poté přiložíte gázu náplasti na ránu a přes koneček prstu přetáhnete lepicí proužky tak, abyste vytvořili křížek.

Obrázky: Pixabay