Jak správně posilovat břicho doma – cviky i pro úplné začátečníky

Všichni se snažíme nalézt takovou rutinu cvičení, která pro nás bude snadná, rychlá a zároveň efektivní. Zejména pro oblast břišních svalů! Občas se to zdá nemožné, ale my jsme pátrali za vás a sestavili seznam cviků, které jsou lehce zvládnutelné, rychle proveditelné a velice účinné.

Rolování

Lehněte si na záda a ruce natáhněte rovně za hlavu tak, aby celé vaše tělo tvořilo přímku. Nadechněte se a začněte horní část zvedat od podlahy. V polovině cesty vydechněte a pokračujte v pohybu vpřed a pokuste se dosáhnout na prsty u nohou. Opět se nadechněte a začněte se vracet, v polovině cesty výdech a zpět až do výchozí pozice přímky.

Klesání nohou

Lehněte si na záda a zvedněte obě nohy ke stropu. Nadechněte se a zpevněte břišní svaly. S výdechem nohy pomalu spouštějte dolu k zemi. Nepokládejte je zcela na podlahu, nechte je mírně nad zemí tak, abyste nezvedali bedra. Držte, znovu se nadechněte a s výdechem nohy zvedejte zpět do výchoz polohy.

TIP: Při cvičení doporučujeme nosit vhodnou sportovní podprsenku.

Nůžky

Opět si lehněte na záda, dívejte se ke stropu, ruce držte za hlavou a odlepte ji i s rameny od podlahy. Se zapojením břišních svalů lehce zvedněte nohy od země a začněte stříhat nohama jednu přes druhou. Myslete na to, abyste nic nedrželi krkem a nevyčnívala vám brada vpřed. Vše je v břišních svalech.

Žabí sedy lehy

Položte se zády na podlahu a prsty se chytněte za hlavou. Pokrčte kolena a roztáhněte je od sebe tak, že spojíte svá chodidla k sobě. Vaše nohy teď budou mít tvar kosočtverce. Vystrčte bradu mírně dopředu a zpevněte břišní svaly. Začněte provádět sedy lehy.

Prkno s plazením

Stůjte rovně a začněte se pomalu předklánět směrem k podlaze, dokud se vaše prsty nedotknou země. Ručkujte směrem před sebe, až se dostanete do klasické polohy prkna, kdy je celé vaše tělo rovné, zpevněné a držíte se pouze na předloktí a prstech u nohou. Postupně se začněte vracet do výchozí polohy tak, že zvednete hýždě a boky ke stropu, vytvoříte střechu a budete ručkovat zpět do předklonu. Horní část těla poté zvedejte zpět do výchozí polohy ve stoje.

Jak se vám dnešní cviky líbili? Dokážete se donutit zacvičit si doma? Dejte nám vědět vaše zkušenosti do komentářů a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: womenworking.com