Jak správně prát, skládat a starat se o pánské spodní prádlo

Když přijde řeč na dámské spodní prádlo, všichni víme, že se s ním musí zacházet opatrně a prát nejlépe v ruce. Víte ale, jak se starat o pánské spodní prádlo? Jak je nejvhodnější jej prát, starat se o něj a jak jej správně skládat? Řiďte se následujícími doporučeními.

Zaměřte se na materiál

Při péči o spodní prádlo hraje významnou roli materiál, ze kterého je daný kuse vyroben. Čím jemnější materiál, tím delikátnější péči vyžaduje. Boxerky a trenýrky vyrobené z bavlny můžete prát na vyšší stupně, zatímco spodní prádlo z modalu můžete prát maximálně na 40 °C. Nejvíce péče vyžadují kousky vyrobené z lyocellu, kašmíru a saténu. Ty perte zásadně pouze v ruce ve vlažné vodě.

Při praní pánského spodního prádla používejte ochranný sáček

Jak již bylo zmíněno v úvodu, dámské spodní prádlo vyžaduje určitou péči a nejinak je tomu také u pánského prádla. Proto platí, že při praní v pračce používejte důsledně ochranný sáček na praní, do kterého veškeré boxerky a trenýrky bezpečně uschováte. Ideální je prát pánské spodní prádlo na 30 až 40 °C nebo na program ruční praní. Nezapomínejte ani na pečlivé roztřídění podle barev.

Nejvíce nevděčná barva spodního prádla a jak na ni vyzrát

Co se praní týče, nejvíce péče vyžaduje bílé spodní prádlo, které je náchylné k zežloutnutí. Jenomže bílé spodní prádlo, zejména od vyhlášených značek, působí sexy. Aby bílá barva vydržela co nejdéle, perte tyto kousky ve speciálním pracím prášku určeném pouze na bílé prádlo.

Aviváž pro svěží vůni

Chcete, aby slipy, trenýrky a boxerky voněly jako jarní louka? Použití aviváže je zcela nevhodné, protože spodní prádlo by kvůli ní ztratilo svou elasticitu a původní tvar. Zejména funkční spodní prádlo by použitím aviváže zcela ztratilo také své speciální schopnosti. Někteří jedinci jsou navíc na příliš aromatické aviváže alergičtí a mohla by se u nich vyskytnout vyrážka či jiné podráždění na kůži.

Jak efektivně a šetrně sušit pánské trenky

Jak prát spodní prádlo jsme již vyjasnili, nyní vyvstává otázka: jak jej správně sušit? Rozhodně nikdy na sušení pánských boxerek, slipů ani trenýrek nepoužívejte sušičku. Sice šetří čas, ale vlivem vysokých teplot by došlo k zbytečnému poškození pánských trenek a snížila by se tím jejich životnost.

Žehlit, nebo nežehlit?  

Žehlení prádlo dezinfikuje. Bavlněné boxerky a trenýrky tak můžete bez obav vydat napospas žehličce a radovat se z jejich dokonalého tvaru po vyžehlení. Elastické materiály ale raději nežehlete. Opět by ztratily svou hlavní vlastnost – pružnost. Nejste-li si jistí, přečtěte si cedulky na jednotlivých kusech.

Jak správně skládat slipy, trenky a boxerky?

Skládání pánského spodního prádla se odvíjí od toho, o jaký kousek se jedná. Pánské slipy se dají podobně jako dámské kalhotky skládat do ruličky, která vám ušetří místo v šuplíku se spodním prádlem. Veselé trenýrky, které vypadají na první pohled neskladně, lze pomocí jednoduché triku složit do balíčku. Sportovní boxerky se skládají jednodušeji, a to na čtvrtiny s pomocí dvojitého přeložení na polovinu.

Kde spodní prádlo uschovávat?

Poslední otázkou zůstává: kde spodní prádlo odložit a v čem jej skladovat? Nejpraktičtějším způsobem je jejich ukládání do šuplíku. Bavlněné trenýrky v něm můžete uchovávat po boku elastických boxerek i slipů.

Praní, sušení a žehlení spodního prádla může být hotová věda. Proto vždy pečlivě studujte cedulky, na kterých máte napsáno, na kolik stupňů a jakým způsobem se mají dané kousky prát a zda se mohou žehlit. Správnou péčí a skladováním prodlužujete životnost svých oblíbených barevných trenýrek, boxerek i slipů.