Jak stáhnout zaseknutý prsten, aniž by vám zůstal oteklý a bolavý prst

Krásný prsten, který elegantně doplňuje naši ruku, jen neradi sundaváme. Můžeme jej nosit tak dlouho, až téměř zapomeneme, že jej na prstu vůbec máme. Dokud nenastane den, kdy jej potřebujeme svléknout. V ten moment zjišťujeme, jako kdyby prsten s naším prstem srostl a nechtěl jej opustit. Nakonec skončíte se zarudlým a nateklým prstem. Nezpůsobujte si zbytečnou bolest, raději zkuste jednu z těchto čtyř metod, jež vám snadno a bez bolesti pomohou prsten sundat.

Metoda č. 1 – Promazání

Vyzkoušet můžete máslo, vlasový kondicionér, dětský olej, tělové mléko, mycí prostředek na nádobí nebo vazelínu. Naneste trochu tekutiny na prst. Nepoužívejte příliš síly, pouze jemně kruťte prstenem, dokud nesklouzne.

Metoda č. 2 – Dentální nit

Dentální nit nebo jakýkoli jiný tenký provázek se může hodit k odstranění zaseknutého prstenu. Pomocí párátka zasuňte nit pod kroužek a oviňte kolem prstu. Rozviňte nit koncem, který prošel pod prstenem. Prsten se bude pohybovat po niti a nakonec se uvolní.

Metoda č. 3 – Studená voda

Teplo dokáže věci rozšiřovat a zase naopak nízké teploty věci smršťují. Stejně tak to funguje i v případě těsného prstenu. Studená voda sníží teplotu vaší ruky, v důsledku toho se prst zmenší a vy prsten lépe stáhnete. Stačí, když ponoříte ruku do ledové vody a několik minut počkáte.

Metoda č. 4 – Zvednutá ruka

Pokud prsten nejde dolu z důvodu toho, že je vaše ruka oteklá, poté je jediným řešením zvednout ruku nad hlavu, což sníží průtok krve do prstu a tím se sníží otok. Držte ruku zvednutou po dobu 5 – 10 minut, pak zkuste prsten jemně stáhnout.

Co říkáte na dnešní metody? Pomohla vám některá z nich? Neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: fabhow.com