Co je exfoliace a proč bychom ji měli zařadit do pravidelné péče o pleť

Získat mladistvou pleť nemusí být až tak komplikované, pokud začleníte do své rutinní péče o pokožku odlupování odumřelých buněk, jinak řečeno exfoliaci. Pokud je vaše pleť matná, šupinatá, suchá a obecně nevýrazná, je možné, že je na vaší pokožce nahromaděné množství odumřelých kožních buněk. V tomto případě žádné zvlhčovače nepomohou tak, jako jejich odstranění.

Co je exfoliace?

Exfoliace znamená odstranění odumřelých kožních buněk a je nezbytná pro růst nových a zdravých. Obvykle ji můžete provádět prostřednictvím peelingů, krémů nebo gelů s obsahem malých částic, jimiž masírujete pokožku jemnými krouživými pohyby. Přesto, že je tato procedura velice důležitá, naše kůže je křehká a snadno se poškodí, což znamená, že bychom nic neměli přehánět. Exfoliaci provádějte 1 – 2krát týdně.

Výhody odstraňování odumřelých kožních buněk

  • Pleť bude vypadat mladistvě – odumřelé kožní buňky způsobují, že naše pleť vypadá suše, matně a šupinatě, bez nich bude pokožka hladká, zdravá a zářivá.
  • Lepší vstřebávání dalších kosmetických produktů – odumřelé kožní buňky není možné oživit, takže aplikace drahých výrobků pro péči o pleť bude ve skutečnosti zbytečná, protože mrtvé buňky budou tvořit bariéru pro jejich absorbci.
  • Zářivá pleť – díky exfoliaci dostanou šanci nové kožní buňky, které jsou jasnější než jejich předchůdci a pomohou vám získat zářivou a jasnou pleť.
  • Hladký povrch pro aplikaci make-upu – make-up je tak dobrý jako je pokožka, na kterou je nanášen, pokud je vaše pleť suchá, nerovná a šupinatá, líčení nikdy nebude bezchybné.

Jak se o svou pleť staráte vy? Také provádíte pravidelné odstraňovaní odumřelých buněk? Sdílejte článek mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: experthometips.com