Obnovte lesk a funkci starých věcí. Díky těmto trikům budou mít na popelnici dost času

Za věci do domácnosti platíme spoustu peněz v naději, že nám vydrží tak dlouho, jak jen to bude možné. Ale bohužel někdy, bez ohledu na to, jak moc jsme opatrní, se tyto předměty časem opotřebují a ztrácí svůj lesk i funkci. Čas sice nezastavíme, ale můžeme se pokusit jej o kousek vrátit zpět a z našich starých, opotřebovaných věcí udělat zase nové.

Renovujte své nádobí

Na nádobí se mohou podepsat zaschlé skvrny od tvrdé vody nebo jídla či spáleniny. Ačkoli to může vypadat, že už nastala chvíle, kdy jej budeme muset vyhodit do popelnice, zastavte se a vytvořte si čistící směs z jedlé sody a peroxidu. Nechte působit na poškozené oblasti a poté jednoduše setřete. Opakujte dle potřeby.

Obnovte prkénko na krájení

Nemáte-li dřevěné prkénko, ale plastové a ještě ke všemu světlé, můžete zaznamenat, že po nějakém čase zežloutlo. Dokonce se na něm mohou vyskytovat usazené nebezpečné bakterie. Jednoduše vezměte citrón, rozkrojte ho a pomažte jím společně s esenciálním olejem a vodou zničené prkénko. Bude vydezinfikováno a beze skvrn.

Vyleštěte poškrábaný zahradní nábytek

Vypadá váš hliníkový zahradní nábytek trochu pomláceně? Zbavte ho škrábanců pomocí vosku.

Staré zrcadlo jako nové

Zrcadla mohou v průběhu času vyblednout nebo se zakalit, zejména jedná-li se o starožitnost. Pomoc opět najdete ve své kuchyni. Obnovte jeho lesk pomocí octa.

Obnovte své kožené boty

Dejte svým starým koženým botám ještě šanci. Použijte obyčejnou vazelínu nebo kondicionér na vlasy a vyleštěte je. Budete příjemně překvapeni, jakých výsledků dosáhnete.

Jak se vám dnešní tipy líbily? Máte i vy nějaké své způsoby, jak přeměnit staré věci v nové? Pokud ano, podělte se o ně s námi v komentářích a neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: homehacks.co