Jak upravit svůj jídelníček, abyste se vyhnuli hromadění kyseliny močové v těle a tím i rozvoji nebezpečné dny

Chcete-li si udržet hladinu kyseliny močové v těle v normě, musíte dodržovat jistou dietu a především se vyhnout produktům, které jsou zodpovědné za zvýšení jejího množství. Pokud by se totiž začala hromadit v krvi, vystavujete se rizikům artritidy nebo dny. Proto jsme pro vás sestavili seznam nebezpečných potravin, kterým je třeba se vyvarovat, a to v jakékoliv formě. Nejdříve si ale uvedeme, jaké jsou vůbec příznaky vysoké hladiny kyseliny močové.

  • Bolest v palci u nohy
  • Intenzivní bolest a zánět v kloubech
  • Problémy během močení
  • Tachykardie
  • Bolest v kolenou
  • Ledvinové kameny
  • Únava
  • Krystalky kyseliny močové v kloubech

Mořské plody

Některé z nich mají vysoký obsah purinů, které zvyšují množství kyseliny močové v těle, proto byste je měli konzumovat s mírou, ne-li vůbec.

Červené maso

Vepřové a hovězí maso také obsahují vysoké procento purinů, zejména pokud jsou tučné. Kromě toho jsou nebezpečné droby, mleté maso a ledvinky.

Luskoviny

Čočku, hrách nebo fazole byste měli omezit na maximálně 1 – 2 porce týdně.

Zelenina

Některá zelenina, jako je chřest, houby, květák, špenát, ředkvičky nebo pórek, by měla být konzumována s mírou, protože také zvyšuje obsah kyseliny močové v našem organismu.

Alkohol

Pivo je dokonce mnohem škodlivější než mořské plody a červené maso. Komplikuje totiž vylučování kyseliny močové z našeho těla. Pokud trpíte dnou, snažte se pivu vyhnout.

Sladké nápoje a sladké pečivo

Nealkoholické nápoje a umělé ovocné šťávy obsahují kukuřičný sirup, který stimuluje produkci kyseliny močové. Sladké pečivo a sladkosti obecně také podporují vývoj dny.

Káva

Upravte množství kávy, kterou denně vypijete. Nadměrná konzumace může být škodlivá, proto byste se měli omezit na jeden šálek denně.

Pokud u sebe zaznamenáte některé z těchto příznaků, nikdy se neléčete sami tím, že pouze změníte svou stravu a vyhnete se zmíněným produktům. Měli byste navštívit svého lékaře, který vám předepíše vhodnou léčbu a vy ji můžete podpořit tím, že si takto upravíte jídelníček.

Neváhejte článek sdílet mezi svými přáteli a rodinou, jistě vám za tyto cenné rady poděkují.

Zdroj: interesno.fun