Jak uvázat netradiční kravatové uzly. Vyzkoušejte třeba Kelvinův nebo Východní uzel

Kravata je neodmyslitelným doplňkem mužského formálního vzhledu, zejména pak způsoby jejího uvázání. V mnoha společnostech je kravata vyžadována pro každodenní nošení, aby byla prokázána serióznost a důvěryhodnost zaměstnanců. Dnes bychom vám chtěli ukázat nejen, jak se kravata uvazuje, ale i typy uzlů, které budou nejlépe vypadat v dané situaci. Zde jsou nejoblíbenější uzle a ukázky jejich vázání.

Jednoduchý uzel

Klasický uzel je všestranný, snadno uvazuje a hodí se téměř k jakémukoli límci. Jen příliš vysocí muži si musí dát pozor a ujistit se, zdali na nich kravata nevypadá směšně.

Princ Albert

Tento typ uzle by měl být bezpečně utažen. Je trochu asymetrický a dodává každé košili obchodní vzhled. Ideální pro límečky s knoflíky.

Kelvinův uzel

Uzel, pojmenovaný podle slavného fyzika a matematika lorda Kelvina, je jednoduchý uzel a trochu se podobá první verzi. Vhodný pro malé límečky a klasické obleky.

Windsor

Málokdo ví, že tento uzel vznikl díky malé komunitě lidí, kteří chtěli napodobit styl vévody z Windsoru, přitom sám vévoda takový typ uzle nikdy nenosil. Je ideální pro široké límečky. Je klasický a vhodný pro každou příležitost.

Východní uzel

Tento uzel je dostatečně široký, takže na útlých mužích může vypadat drsně. Nelekněte se, pokud se vám nepodaří jej uvázat hned napoprvé, vyžaduje hodně soustředění a zkušeností.

Eldridge

Jeden z nejneobvyklejších a nejkrásnějších uzlů. Uvázání sice vyžaduje až 15 kroků, ale jedná se o skutečné umělecké dílo, které vzniklo relativně nedávno v roce 2007. Je vhodný pro všechny typy límečků, ale měl by se nosit opatrně, protože veškerá pozornost bude zaměřena přímo na něj.

Jak se vám dnešní článek líbil? Pokud ano, neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou.