Lékař sdílí své tajemství: Jak vyléčit kocovinu v 5 krocích

Příšerná kocovina po nočním večírku může pěkně zničit den, někdy i celý víkend. Výsledné bolesti hlavy, nevolnost a žaludek jako na vodě způsobují, že většina lidí pronese slavné: „Už nikdy nebudu pít.“ Vzhledem k tomu, že nikdo nemá rád kocovinu, většina lidí vynaloží velké úsilí, aby se jí zbavila nebo jí předešla. Proto je termín „lék na kocovinu“ tak často vyhledávaným na internetu. Jak se zaručeně zbavit kocoviny a užít si den?

Vyhýbejte se tmavému alkoholu

Abyste těžké kocovině vůbec předešli, v první řadě byste se měli vyhýbat tmavému alkoholu, včetně whisky a červeného vína. Bylo totiž prokázáno, že způsobuje horší kocovinu než čiré lihoviny, jako je vodka nebo gin.

Čistá voda a vydatná snídaně

Dalším tipem je vypít celou láhev čisté vody před spaním. Když se druhý den ráno probudíte, první věc, kterou musíte udělat, je sníst hodně sacharidů. Tímto způsobem můžete doplnit hladinu cukru v krvi. Zkuste si tedy připravit plnohodnotnou snídani předem.

Kofein

Lékař také doporučuje konzumovat kofein – dopřejte si lahodnou kávu nebo čaj. Kofein může zvýšit vaši energetickou hladinu, i když se to zdá téměř nemožné. Možná v danou chvíli nemáte chuť na žádný teplý nápoj, ale věřte, že vás káva nebo čaj postaví na nohy společně se snídaní plnou sacharidů.

Vitamín B a zinek

Jedním z dalších kroků je užívat doplňky stravy s vitamínem B a zinkem. Ukázalo se, že mají oba ulevující účinky na kocovinu. Vitamín B je často oblíbeným doplňkem, když chcete zabít kocovinu. Pomáhá odbourávat alkohol v těle. Enzymům zároveň pomáhá zinek, který urychluje účinek. Zároveň má tu výhodu, že jednak snižuje záněty, jednak posiluje váš imunitní systém.

Nebojte se léků proti bolesti

Je v pořádku užívat léky proti bolesti na bolesti hlavy. Vyhněte se však lékům, které zatěžují játra. Poradit by vám měli v lékárně.

Úvodní obrázek: Shutterstock, Zdroj: tiktok.com/@drjoe_md