Jak vypudit vši z vlasů. Ústní voda jim nevoní a ocet naruší jejich vajíčka

Vši, malý hmyz, který se živí naší krví a náramně mu vyhovuje ustlat si v našich vlasech. Jsou extrémně dráždivé, infekční a je obtížné je odstranit. Ovšem pokud se jich nezbavíte dostatečně rychle, může se celá situace vymknout z rukou a velice rychle se vši mohou rozmnožit. Víme, jak na to i bez drahých šampónů.

Odstranění vší přírodní cestou

V dnešní době existuje spousta přípravků na odstranění vší. Ovšem problém s těmito prostředky spočívá v tom, že stojí spoustu peněz a většina z nich je k ničemu. Navíc je také plná chemie. Pokud hledáte vhodné řešení, zkuste následující lék, jehož výsledky zaznamenáte během několika hodin.

Postup

Připravte si ústní vodu, koupací čepici nebo plastový pytlík, bílý ocet, hřeben na vši a ručník. Nyní si důkladně umyjte vlasy ústní vodou, nasaďte si na hlavu koupací čepici nebo sáček. Počkejte asi jednu hodinu a poté si umyjte vlasy bílým octem. Opět přikryjte čepicí a nechte 5 hodin působit. Po uplynutí potřebné doby si umyjte hlavu šampónem, který běžně používáte, a ještě mokré vlasy důkladně pročešte hřebenem na vši. Připravte se, že to bude trochu tahat, ale v tomto případě je to dobře.

Jak to celé funguje?

Ústní voda má silný odér, na který vši špatně reagují. Ocet zase vylučuje jejich vajíčka (hnidy) z vlasů.

Obrázky: Freepik