Jak zhubnout snadno, ale bezpečně? Dodržíte-li následující kroky, docílíte požadovaných výsledků bez poškození zdraví

Nastavení si malých přesných cílů je klíčem k hubnutí na delší dobu. Jak se ale správně motivovat, abychom dosáhli požadovaných výsledků a nevzdali se? Podívejte se na následující chytrý a účinný seznam kroků, jak zhubnout efektivně a zdravě.

Připravte si lepší snídani

Snídaně je část dne, která vás nastartuje a měla by vás zasytit na dlouhou dobu. Snažte se jíst kolem 400 – 500 kalorií a ujistěte se, že snídaně obsahuje zdroje bílkovin, tuku a vlákniny.

Dejte přednost skutečným potravinám

Ujistěte se, že nakupujete nezpracované čerstvé potraviny.

Poznejte své limity ohledně obsahu soli

Produkty by měly obsahovat 140 mg sodíku nebo méně na porci.

Šálek kávy není žádný hřích

Kofein je přírodní diuretikum (vysušuje) a vynikajícím zdrojem antioxidantů, které chrání buňky před poškozením. Začněte tedy svůj den lahodným šálkem kávy. Nejste-li fanouškem kávy, bylinné čaje jsou pro vás vhodnou alternativou, jelikož mají podobné účinky.

Vynechte sladké nápoje

Sladké nápoje vás nikdy nezasytí tak, jako například mísa zeleniny a bílkovin. Pokud se jich nevzdáte a budete konzumovat džusy, limonády, slazenou kávu, čaj nebo alkohol, během noci přijmete nejméně 800 kalorií navíc.

Pořiďte si 2,5 kilové činky

Jedná se o jednorázovou investici, kterou můžete využít 24 hodin denně jak doma, tak v práci. Trik spočívá v tom, že čím silnější svaly budete mít, tím rychleji budete hubnout.

Jezte kořeněná jídla

Opravdu. Mohou vám skutečně pomoci snížit počet kalorií. Je tomu tak proto, že sloučenina zvaná kapsaicin, obsažená v jalapeňo papričkách nebo kajenském pepři, lehce uvolňuje stresové hormony jako například adrenalin, které mohou urychlit spalování kalorií.

Běžte spát

Spánková deprivace způsobuje, že tloustnete, a to nejen proto, že pozdní odchody do postele vás nutí jíst pozdě v noci.

Pište si vše, co sníte

Takový seznam konzumovaných potravin vám pomůže zůstat zodpovědní. Navíc, můžete kontrolovat každodenní jídla, na kterých je třeba ještě zapracovat.

Vyjděte si na tůru nebo procházku

Cvičení je dobré kdykoliv a kdekoliv, ale večerní aktivita je obzvláště přínosná, protože metabolismus se ke konci dne zpomaluje. Půl hodiny fyzické aktivity rychlost metabolismu zvyšuje o další 2 – 3 hodiny a jelikož se večer asi těžko donutíte ke cvičení doma, vyjděte si na procházku, kde vás nebude nic rozptylovat.

Odolejte nutkání vynechávat jídlo

Nehladovte. Pokud víte, že vás čeká náročný den, vezměte si alespoň krabičku s malou svačinou, ovocem nebo zeleninou. Hladovění vám akorát ztíží vaše úsilí a zpomalí metabolismus. Navíc, budete-li hladovět celý den, večer sníte všechno, co vám přijde pod ruku.

Jezte vodu

Ano, doslova jezte vodu. Že bychom měli pít přes den hodně vody, to všichni víme. Ale také bychom měli konzumovat potraviny s vysokým obsahem vody.

Jezte s radostí potraviny bohaté na minerály

Draslík, hořčík a vápník jsou minerály, které vyrovnávají hladinu sodíku, sníží krevní tlak, kontrolují hladinu cukru v krvi a celkově sníží riziko chronických onemocnění.

Ignorujte „triky“

Zoufalé pocity z vaší postavy vás mohou svést na cestu, která je velmi daleko od čistého a zdravého stravování. Ignorujte dietu typu „zhubněte 5 kg za 5 dní”, vyhýbejte se módním trendům, jezte skutečné jídlo a nastavte si svůj plán tak, aby vám vyhovoval a cítili jste se dobře.

Netrestejte se

Všichni víme, že dokonalá strava nebo dieta neexistuje, ale přesto máme tendenci se trestat za jakékoliv vybočení z plánu. Takto si to jen ztěžujete a hubnutí pro vás bude stresující záležitost. Dovolte si jíst, dýchat a občas si něco dopřát. Jídlo by mělo být radost.

zdroj: www.goodhousekeeping.com