Jak zůstat zdraví a fit během pandemie. Nebojte se využít možností technologií

Jste zvyklí cvičit, ale najednou jste se ocitli v karanténě z důvodu covid-19? Nezoufejte. I když se vaše cvičební rutina musela radiálně změnit, můžete zůstat zdraví a fit, i když jste pod zámkem. Pokud jste v karanténě a nejste nemocní, nemusíte přestat s cvičením. Poradíme vám, jak bezpečně trénovat doma a zůstat neustále v pohybu.

Začněte hned ráno

Nejlepší dobou, kdy si zacvičit, je ráno. Tímto způsobem budete mít čas na ostatní věci po zbytek dne. Zvláště se to hodí, pokud musíte pracovat z domova.

Využijte technologií

Technologie jsou skvělým způsobem, jak podpořit cvičení doma. Není žádným překvapením, že existuje spousta aplikací a cvičebních programů online, které jsou speciálně určeny na tréninky z pohodlí domova. V podstatě vás povede profesionál a vy přesto nebudete muset vytáhnout paty z bytu. Skvělé na takových programech je, že jsou zpravidla nastavena tak, že nepotřebujete žádné vybavení, cvičit budete převážně se svou vahou.

Ukázková rutina cvičení

Ideální rutina cvičení může zahrnovat některé z následujících cviků:

  • Kardio – skákací panák, zvedání kolen, běh na místě, angličáci, skákání na místě, výskoky z dřepu, výpady
  • Trup – prkno (plank), sedy lehy, kolo, sedy lehy s rotací
  • Horní část těla – úzké i široké kliky jak na bicepsy, tak na tricepsy
  • Dolní část těla – dřepy, výpady, zdvihání pánve, dřepy s patami od země

Denní rozvrh

Pokud vám nevyhovuje cvičit hned ráno, vůbec nevadí, ale pamatujte, že je důležité mít režim. Můžete si nastavit konkrétní časy, které věnujete pouze cvičení, zároveň se můžete přidat do mnoha skupin a cvičit online se svými přáteli nebo kolegy. Bude vás to nejen motivovat, ale vzájemně se budete i podporovat.

Obrázky: Freepik