Jak zužitkovat zbytky dortu po oslavě. Vyrobte z nich nové, jedinečné dezerty

Zbytky dortu značí jediné – přehnali jste to s občerstvením a teď není nikdo jiný než vy, kdo by ho dojedl. Ale abyste v tom nebyli sami, je potřeba zbytky jídla trochu oživit nebo zužitkovat v přípravě jiných pokrmů. Poradíme vám, jak opět uspokojit vaše chutě a zároveň omezit množství odpadu.

Trifle

Trifle je velice působivý, chutný a jednoduchý dezert. Stačí zkombinovat kousky zbylého korpusu s vrstvami pudinku, šlehačky, čerstvého ovoce, džemu a sypání. Představte si, že stavíte dům a jednotlivé vrstvy cihel a malty v tomto případě znamenají všechny ty zbylé sladké pochutiny. Přidat samozřejmě můžete i další ingredience z vaší kuchyně. A nový, jedinečný dezert je na světě.

Zmrzlinová poleva

Zřejmě není třeba popisovat vztah mezi dortem a zmrzlinou. Známe to už ze školky, že tato kombinace je pro naše chutě velice prospěšná, řekli bychom až návyková. Přidejte ke zbylým kusům dortu pár kopečků zmrzliny, přelijte rumem a zasypte rozinkami.

Dortový koktejl

A proč ne? Přidejte kusy korpusu do mixéru, zalijte mlékem, přidejte zmrzlinu a trochu rumu nebo jablečné pálenky a lahodný koktejl s jedinečnou chutí máte připraven.

Obrázky: Pixabay