Každé stádium banánů má rozdílné benefity pro lidský organismus. V jakém stádiu je konzumujete vy?

Když jíme banány, děláme to proto, že pozitivně ovlivňují naše zdraví. Zatímco někteří je jí, aby si je opravdu vychutnali, jiní se jimi jen snaží udržet vysokou hladinu draslíku. Tato zdravá pochutina také umožňuje dostat do těla dostatek vitamínů. Víte ale jaké mají výhody různě zbarvené banány?

Zelená pro správnou hladinu cukru v krvi

Nemáte chuť na zelené banány? Chyba. Pokud bojujete s vysokou hladinou krevního cukru, mohou vám hodně pomoci.

Každé zbarvení banánů nabízí výhody. Zelené banány mohou být součástí naší stravy, když se snažíme udržet stabilní hladinu cukru v krvi. Mají velmi nízký na glykemický index a jsou tedy skvělým občerstvením pro ty, kteří musí věnovat zvýšenou pozornost cukru v krvi. Mladé a zelené banány vám také na delší doby poskytnou pocit sytosti.

A co tvrdé a žluté banány?

Spousta antioxidantů ve žlutých banánech znamená zbraň proti nemocem.

Tyto banány jsou velmi zdravé k jídlu. Mají sladší chuť než zelené a mladé banány. Tělo je velmi snadno stráví. Když je banán úplně žlutý, antioxidanty obsažené uvnitř jsou schopny chránit naše tělo před různými nemocemi.

Žluté plody s hnědými tečkami

V této fázi jsou banány výbornými bojovníky proti rakovině.

Tento banán je také bohatý na antioxidanty a je skvělou volbu pro pacienty, kteří  bojují s nádory. Hnědé skvrny jsou skutečně pozitivním ukazatelem. Tento banán pomáhá v těle ničit buňky, o kterých je známo, že způsobují rakovinu.

Hnědé banány

Spousta lidí hnědé banány vyhazuje. To je ovšem velká chyba. Kromě toho, že jsou sladké, skvěle pomáhají proti stresu.

Máte pocit, že banány, které jsou měkké a hnědé, nám z hlediska zdraví už nemají co nabídnout? Banán této barvy je mnohem sladší než ty předcházející. Tyto banány však obsahují tryptofan, který snižuje stres a úzkost. Jsou také bohaté na různé živiny, které podporují zdraví svalů a kostí.

Nyní víte o různých barvách banánů a co vám mohou poskytnout. Ať už konzumujete banány kvůli jejich zdravotním výhodám nebo prostě milujete jejich chuť, není pochyb o tom, jaké výhody mají, když je zařadíte do svého jídelníčku.

Zdroj: viralnova.com