Podpořte těmi správnými potravinami zvýšení IQ vašeho dítěte

Každý kdo má vlastní dítě by chtěl, aby jeho dítě bylo chytré a nadané. Dá se ale IQ dítěte zvýšit? Odpověd je mnohem jednodušší než si myslíte, stačí do jídelníčku zařadit ryby.

Omega-3 mastné kyseliny mají spoustu zdravotních výhod včetně nižšího rizika onemocnění srdce, nižšího rizika zánětů, snížení vysokého krevního tlaku a také zlepšení duševního zdraví.

Losos obsahuje obrovské množství omega-3 mastných kyselin. Tuhle chutnou rybu navíc milují i děti.

Věděli jste ale, že mastné kyseliny mohou také pomoci vašim dětem dosáhnout lepších výsledků v testování IQ? Podle nedávné studie publikované v časopise Scientific Reports děti, které konzumovaly více potravin bohatých na omega-3 mastné kyseliny – a to ryby – měly nejenom vyšší hodnoty IQ, ale také lépe spaly.

Ryby se dají upravit zdravě a velice chutně. Malí strávníci si je pak zamilují.

Během studie výzkumníci požádali 500 čínských dětí ve věku od 9 do 11 let, aby vyhodnotily, jak často jedí ryby v “typickém” měsíci. Jejich možnosti zahrnovaly “nikdy”, “dvakrát za měsíc” a “alespoň jednou za týden”.

Omega-3 mastné kyseliny mají zcela nepochybně kladný vliv i na dětský spánek.

Potom, když jim bylo 12 let, absolvovali testy IQ, které hodnotily slovní a neverbální dovednosti. Ve srovnání s dětmi, kteří nejedli ryby nikdy nebo jenom zřídka, ty, které jedly ryby každý týden, dosáhly ve zkouškách o 4,8 bodu vyšší IQ. Rodiče také uvedli, že děti, které jedly ryby, lépe spaly a v noci se nebudily.

Pokud vaše děti ještě nezkoušely jíst ryby, je vhodná doba s tím začít.

Zdroj: viralnova.com