Potraviny, které si můžete dopřávat kdykoliv a v jakémkoliv množství bez obav, že přiberete na váze

Je velice těžké odolat chuti na něco dobrého, když držíte přísnou dietu. Upřímně, hlad a chutě v podstatě cítíme po celou dobu a při otevření ledničky je téměř nemožné bojovat s pokušením vzít do ruky něco lahodného. Naštěstí existují potraviny, které můžete jíst během dne neustále bez rizika nabírání na váze, protože obsahují minimum kalorií.

Celer

Přibližně 95% celeru je tvořeno vodou. Tato zdravá potravina obsahuje 30% denní potřeby vitamínu K a nejlepší je jíst jej čerstvý.

Rukola

Ve 2 šálcích rukoly je pouze 10 kalorií. Pomáhá vám být štíhlejší bez poškození zdraví. Můžete ji kombinovat s bílým sýrem a zakápnout olivovým olejem.

Salát

Je plný vitamínů A a C, kyseliny listové a železa. Prakticky je bez kalorií, takže jeho konzumace ve velkém množství nezpůsobí nárůst hmotnosti.

Okurky

Obsahují skoro stejné množství vody jako celer a mají významný přínos pro naše zdraví. Slupka okurek obsahuje většinu jejich nutriční hodnoty, hlavně beta-karoten, který je vhodný pro náš zrak. Takže je lepší je neloupat.

Rajčata

Jsou plná lykopenu, vitamínů A, C a B2, kyseliny listové, vlákniny, chromu a draslíku. V podstatě jsou bez kalorií a poskytují nám různé živiny důležité pro naše zdraví.

Brokolice

Je velice oblíbená při snižování hmotnosti. Kromě vitamínů A, C, E a K obsahuje zhruba 20% denního příjmu vlákniny.

Popcorn

Jeden šálek popcornu nemá žádný vliv na naše tělo. Tato svačinka k filmu se většinou skládá ze vzduchu a můžete si ji tak vychutnávat bez obav, že přiberete.

zdroj: brightside.me