Jaké je průměrné IQ jednotlivých zemí? Ve vedení jsou asijské státy

Přemýšleli jste někdy, jak jste na tom s hodnotou vašeho IQ? Nebo naše země? Či ostatní státy světa? Jedna z nejnovějších a komplexních studií IQ byla provedena v roce 2016 a člověku se až nechce věřit, jak na tom některé země jsou. Podívejte se na pět zemí s nejvyšším průměrným IQ.

Singapur, IQ 103

V první pětce dominují výhradně asijské země a páté místo si tentokrát nárokuje Singapur. Svrchovaný městský stát, známý jako jedna z nejvíce technologicky vyspělých zemí, se může pyšnit průměrným IQ 103.

Tchaj-wan, IQ 104

Tajwan, další technologická supervelmoc v jihovýchodní Asii, těží z vysoce kvalifikované a inteligentní pracovní síly. Patří mezi nejvíce vzdělané země na světě, přičemž je zde nejvyšší procento občanů s vysokoškolským vzděláním.

Japonsko, IQ 105

Japonsko se může pochlubit nejvyšší střední délkou života na světě a je vůdčí zemí ve vědeckém výzkumu a technologiích. Už jen to něco vypovídá o jeho inteligenci. Japonsko s průměrným IQ 105 je třetí nejchytřejší zemí světa.

Jižní Korea, IQ 106

Jeden ze čtyř asijských ekonomických draků (Tajwan, Singapur a Hongkong) Jižní Korea je technologicky vyspělou zemí řízenou vysoce motivovanou, vzdělanou a kvalifikovanou pracovní silou. Jižní Korea je také jednou z nejvýkonnějších zemí v oblasti čtenářské gramotnosti, matematiky a věd.

Hongkong, IQ 107

S působivým skóre 107 se může Hongkong pyšnit titulem nejinteligentnější země světa. Tento malý stát v jihovýchodní Asii je sice součástí Číny, ale vystupuje jako autonomní územní s vlastním politickým a ekonomickým systémem založeným na neuvěřitelně pracovité, kvalifikované, vzdělané a inteligentní pracovní síle.

Co říkáte na dnešní článek? Překvapil vás seznam pěti nejinteligentnějších zemí světa? Neváhejte zajímavosti sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: list25.com