Reakce našeho mozku na pohlavní styk. Dodává nám odvahu a motivuje k cíli

Při dosažení orgasmu můžete mít pocit, že se váš mozek právě vypnul a nachází se několik vteřin v režimu offline, ale ve skutečnosti vystřeluje nejrůznější funkce. I když se na pohlavní styk nemusíte nijak zvlášť soustředit, váš mozek pracuje přesčas, aby reagoval na všechny prožívané pocity a vytvořil pro vás jedinečný zážitek. Zde vám přinášíme seznam toho, jak váš mozek reaguje, když jste zrovna při chuti.

Motivuje vás

Možná už víte, že mozek během pohlavního styku produkuje dopamin, jenž je často spojován s pocitem slasti a potěšení. To však není úplně pravda. Vědci hovoří o dopaminu jako o látce, která je zodpovědná za motivaci, a to v tom smyslu, že lidi motivuje dopředu k dosažení odměny. V tomto případě je cílem a vytouženou odměnou orgasmus. Je to stejný pocit odměny, jaký cítíme, když se oddáváme neřestem, například v podobě sladkostí, ale i drog.

Dodá vám odvahu

Amygdala je oblast v mozku ve tvaru mandle, která je zodpovědná za emoční reakce, jako je úzkost, agresivita a strach. Lidé, zejména ženy, mají během sexu aktivovanou amygdalu tak, že ovlivňuje pocit strachu. Zdá se tedy, že ženy mají při sexu méně zábran.

Dostane vás do tranzu

Cítili jste se někdy ovládáni hudbou, jako kdybyste byli v tranzu? Jedná se o podobný jev, jakým mozek zpracovává orgasmus. Hudba a tanec mohou být jedinými věcmi, které se blíží sexuální interakci.

Uvolní vás

Studie z roku 2008 měřila hladiny kortizolu, hormonu stresu, u 30 žen poté, co sledovaly erotický film. Výsledky ukázaly nižší hladinu kortizolu u většiny žen. Ty, které měly vyšší hladinu kortizolu, uvedly nižší úroveň vzrušení, touhy a spokojenosti. Méně kortizolu znamená méně stresu, takže reakce mozku na sex vám může pomoci uvolnit se.

Souhlasíte s těmito informacemi? Pokud se vám článek líbil, neváhejte jej sdílet mezi svými přáteli a rodinou.

Zdroj: womenworking.com