Jako každý den se snažil tento malý chlapec vyžebrat nějaké peníze na ulici. Jednoho dne ale natáhl ruku do auta, které obrátilo nejen jeho život

V podstatě většina z nás předpokládá, že žebráci, ať už děti nebo dospěli, jsou delikventi nebo zloději, kteří vezmou vše, co jim přijde pod ruku. Ale pravdou je, že lidé, žijící v chudobě, se občas ukáží mnohem velkorysejší a citlivější než lidé, kteří žijí normální, pohodlný a spokojený život. Takovým příkladem je tento malý chlapec jménem John. Žije v Nairobi v Keni, kde stejně jako spousta dalších dětí žebrá na ulici o peníze.

Každý den žebrá

John tráví každý den v ulicích Nairobi a žebrá o peníze. Spoustu řidičů to rozčiluje, protože předpokládají, že tyto děti jsou s největší pravděpodobností zloději. John všem těmto lidem ale ukázal, že má i zlaté srdce. Jednoho dne přišel jako obvykle k autu a chtěl prosit o peníze. Když ovšem přistoupil k vozu a nahlédl dovnitř, byl zasažen něčím neobvyklým.

Řidička auta, Gladys, byla napojena na bombu s kyslíkem. Vysvětlila Johnovi, že její plíce zkolabovaly, takže nemůže správně dýchat a musí tak s sebou neustále všude nosit kyslíkovou bombu, která ji udržuje naživu.

John byl v šoku, když si uvědomil, že i přes jeho chudobu na tom mohou být jiní lidé mnohem hůř než on, protože jim chybí zdraví. V slzách John nabídl Gladys všechny své vyžebrané peníze. Kolemjdoucí si této situace všiml a neváhal vše zdokumentovat. Během několika dní se tento příběh stal hitem internetu a spustil řetězec událostí, který navždy změnil život Johna i Gladys. Po zveřejnění se začalo sypat tisíce darů, které v přepočtu činily 1 760 000 korun, aby mohla Gladys odcestovat do Indie a obdržet léčbu, která by jí pomohla se uzdravit.

A jak se má John? Po vší pozornosti, kterou obdržel díky sociálním sítím, byl nakonec odveden z ulice a adoptován do milujícího domova ženou jménem Nissy, která mu poskytla příležitost také studovat. Nakonec toto malé gesto laskavosti pomohlo nejen Gladys, ale i Johnovi.

Sdílejte tento šťastný příběh se svými přáteli a rodinou, aby i oni věděli, že někdy stačí jen trocha laskavosti ke změně lidských životů.

Zdroj: en.stories.newsner.com