Mít alergii na vlastního manžela? Tentokrát se nejedná pouze o metaforu, kterou použije občas každý. Jakou zkoušku prožívá mladý pár?

Johanna již řadu let trpěla nevysvětlitelnými migrénami, syndromem dráždivého tračníku a neobvyklými vyrážkami. Zdálo se, že prožívala alergické reakce na lidi. Nicméně, když se provdala za svého manžela Scotta, její příznaky se den ode dne zhoršovaly. “Dřív jsem měla alergické reakce na různé lidi, na příznaky jsem už byla zvyklá, ale když do místnosti vešel Scott, do dvou minut jsem začínala pociťovat symptomy anafylaktického šoku, až musel odejít,” svěřila se Johanna.

Johanně byl kdysi diagnostikován syndrom aktivace žírných buněk, což způsobilo alergii téměř na všechno, včetně jejího manžela. V podstatě nemoc funguje tak, že buňky, určené k ochraně těla před vnějšími vlivy, pracují opačně a místo toho organismus napadají. Z toho důvodu musí Johanna žít sama, v podkroví s uzavřenými okny a vzduchovým filtrem. To je pro vztah velikou výzvou. Scott se snaží svou ženu chránit a jediný způsob, jak toho docílit, je držet se od ní dál, aby neohrožoval její život.

Zdroj: en.stories.newsner.com

Ve čtení článku pokračujte na další stránce