Jaký způsobem držíte svého partnera za ruku? Výsledek může mnohé napovědět o vašem vztahu

Držení se za ruce s osobou, kterou milujete, je příjemné a naprosto přirozené gesto.  Studie sociálního chování zjistily, že způsob, jakým se držíte za ruce s milovanou osobou, může říct mnohé o vašem vztahu.

Mírné propletení prstů = respekt

Tento způsob držení rukou naznačuje, že váš vztah je citově stabilní a že plně důvěřujete svému partnerovi. Ukazujete ostatním lidem, že jste ve vztahu, ale že si stále udržuje dostatek osobního prostoru – respektujete navzájem své pocity.

Dlaň na dlaň = zodpovědnost

Tento způsob držení partnera za ruce ukazuje, kdo je ve vztahu tím dominantnějším. Ten, jehož dlaň směřuje dolů je dominantní. Když muži chtějí chránit nebo uklidit svou partnerku, drží ji za ruce takto.

Držení za jeden prst = flirt

Váš vztah je ve fázi flirtování. Právě se učíte  o svém protejšku nové věci a nejste připraveni na zodpovědnost. Když je vztah ve velmi počáteční fázi, tak se partneři drží právě tímto způsobem.

Náhodné dotyky = skryté sympatie

Když se s partnerem budete držet na ruce tímto způsobem, znamená to, že jeden z vás vysílá tomu druhému neverbální signály sympatie.  Ve většině případu tento vztah není víc než přátelství.

Držení za prsty = důvěra

Ten, kdo se drží prsty, ukazuje respekt a věrnost. Osoba jejíž ruka je držena, tím dává parnerovi najevo svou plnou důvěru. Když mají 2 lidé zdravý a stabilní vztah, drží se za ruce tímto způsobem.

Jak držíte svého partnera vy? Sdílejte s přáteli, aby oni zjistili, jak jsou na tom ve svém vztahu!

zdroj: brightside.me