Přírodní botox bez injekcí: Prevence před vráskami od původních Američanů pomocí javorových listů

Extrakt z javorových listů by mohl být základem pro vytvoření produktů péče o pleť, jenž může zabránit vzniku vrásek stejným způsobem jako botox. Tým výzkumníků se rozhodl studovat léčebné vlastnosti javorových listů z toho důvodu, že už původní Američané používaly listy z červených javorů pro tradiční lékařství. Proč bychom tedy nemohli i my?

Už před třemi lety byl zkoumám vliv javoru na chronické záněty. Potravinářské produkty z javoru by totiž mohly zmírnit riziko metabolického syndromu a onemocnění jater. Zároveň by mohly mít pozitivní vliv na zdraví mozku a střev. Navíc javorové produkty obsahují až 65 užitečných antioxidantů. Nyní, po třech letech, se výzkumníci zajímají i o dermatologické přínosy extraktu z javorových listů.

Extrakty z javorových listů by mohly zmírnit proces stárnutí

Vrásky v našem obličeji bohužel nevznikají jen smíchem, ale také procesem stárnutí. Funguje to tak, že pružnost kůže je částečně způsobena proteinem zvaným elastin. Jakmile naše tělo stárne, enzym zvaný elastáza snižuje funkci elastinu, a proto nám vznikají vrásky. Vědci se rozhodli zjistit, zdali sloučeniny v javorových listech mohou blokovat činnost elastázy.

“Rostlinný botox” bez injekcí

Na základě takového objevu chtějí výzkumníci přeměnit botanické výtažky na výrobky pro péči o pleť. Jsou přesvědčeni, že tyto výrobky osloví především zákazníky, kteří upřednostňují používání přírodní rostlinné kosmetiky. Produkty by tak sloužily jako přírodní botox bez zásahů injekcí.

zdroj: www.medicalnewstoday.com