Vytvořte z levných džín módní kousky. Postačí k tomu jednoduché triky

Pokud v tom umíte chodit, moc dobře víte, že i levné kousky oblečení mohou vypadat díky některým vylepšením, trikům a správným doplňkům desetkrát dražší, než ve skutečnosti jsou. Stačí jen vědět, jak na to.

Vyhněte se neustálému praní

Čím méně budete své džíny prát, tím déle si uchovají svůj tvar a barvu. Samozřejmě to neznamená, že byste měli chodit ve špinavém a páchnoucím oblečení, ale perte je, jakmile to bude opravdu nutné. Levné džíny jsou totiž obzvláště náchylné k blednutí, proto je otočte na ruby a poté dejte do pračky.

Používejte pásek

I když vaše džíny nejsou perfektní, vždy je můžete vylepšit dobře padnoucím páskem.

Vybírejte takové, které nejsou strečové

Džíny, které jsou příliš strečové, budou vždy vypadat nekvalitně a tence. Ale ty, které jsou z 98% z bavlny a 2% elastenu jsou ty, které vám dlouho vydrží, protože jsou tvrdé a odolné. Hned tak se nevytahají, a hlavně budete mít pocit, že na sobě máte opravdu džíny takové, jaké mají být.

Vyhněte se různým výšivkám a kamínkům

Kamínky a bláznivé výšivky mají tendenci vypadat nevkusně. Zatímco klasické prošívání na zadních kapsách bude vypadat elegantněji a klasicky.

Tmavší je lepší

Pokud je vaším záměrem vypadat štíhleji, sáhněte po tmavých, rovných džínách. Naopak byste se měli vyhnout džínám s vybledlými prvky, mají tendenci vypadat levně.

Vyhněte se roztrhaným džínám

Roztrhané džíny vypadají skvěle jen pokud, jsou-li kvalitní. Nicméně u levných džín by to mohl být spíše smutný příběh.

Hledejte ty správné kousky

Pokud máte džíny vytahané na kolenou nebo hýždích, zřejmě jste nesáhli po dobře padnoucím kusu. Stejně tak příliš dlouhé nejsou dobrý nápad. Budou se táhnout po zemi, což způsobí, že si je pošlapete, roztrháte a nebudete vypadat slušně.

Džíny si můžete přizpůsobit ke své postavě

Možná si myslíte, že přešití džín od krejčího je drahá záležitost, která se vám zrovna teď nehodí, ale existují i snazší a levnější způsoby. Jemné stažení pasu nebo zkrácení nohavic jsou úpravy, které vás nebudou moc stát, možná je zvládnete i sami a budete vypadat a cítit se mnohem lépe.

zdroj: www.360nobs.com